کدخبر : 21850 |

ندای لبیک یا حسین در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) طنین انداز شد


در دومین روز از ماه محرم و سالروز ورود کاروان سید الشهدا(ع) به کربلا، عاشقان عصمت و طهارت با گرد آمدن در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) به عنوان امامزاده شاخص ندای لبیک یا حسین(ع) را سر داده و عزاداری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله حسین (ع) را اعلام کردند.

 به گزارش خبرنگاربقاع نیوز، امامزاده عبدالله وزید(ع)در دومین روز از ماه محرم میزبان خیل عظیمی از عاشقان اهل بیت بود که برای سر دادن نوای لبیک یا حسین(ع) گرد هم آمده بودند.

در این مراسم حجت الاسلام علی اکبرترابی فرد امام جمعه موقت تهران ضمن سخنرانی درباره پیام امام حسین(ع) از واقعه عاشورا گفت: «مهم ترین پیام عاشورا ایستادگی در کنار حق و مقابله با باطل است. واقعه عاشورا به ما می آموزد که برای دفاع از معروف و مبارزه با منکر همچنین دستیابی به آرمانها باید تا مرز شهادت حرکت کرد.»

وی با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسمات ابا عبدالله… گفت:با وجود تلاش دشمنان در منحرف کردن عقاید مردم نسبت به عزاداری ها در ماه محرم، مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) هر سال نسبت به سال قبل پر شورتر برگزار می شود.

امام جمعه تهران در ادامه به خبرنگار بقاع نیوز درباره مقابله با دشمنان گفت: « رویارویی مکتب عاشورا با قدرت های شیطانی بیش از ۱۴۰۰ سال تداوم داشته است. همواره دستگاه های آلوده به ظلم و ستم سعی در فاصله اندازی بین ملت های مسلمان دارند، مسلمانان با حضور در مکتب عاشورا این پیوند را مستحکم تر می کنند. امروزه پیوند مردم ایران با عاشورا به مراتب بیشتر و مستحکم تر از سال های گذشته است. تاریخ به یاد ندارد که میلیون ها مسلمان و دلباخته اهل بیت در جوار مرقد امام حسین(ع) در کنار هم حضور یابند، این تجربه ای است که در سالهای اخیر شاهد آن بودیم. امیدواریم جوانان، علما، دانشمندان و چهره های دینی و حوزوی در معرفی فرهنگ عاشورا و آموزه های عاشورایی قدم های بلندی بردارند و همچنان شاهد ارتقاع سطح دینداری، اخلاق و دفاع از حق و مبارزه با باطل در ایران اسلامی و دنیای اسلام باشیم.»

علاوه بر اجتماع مردمی و ندای لبیک یا حسین (ع) برنامه های دیگری هم در طول ماه محرم در آستان مقدس امامزادگان عبدالله و زید(ع) برگزار می شود.

حجت الاسلام مجید وین مدیر امامزاده عبدالله (ع)، با اشاره به ویژه برنامه های این آستان متبرکه در ایام محرم گفت: « در اولین جمعه از ماه محرم مراسم شیرخوارگان حسینی را در محوطه امامزاده داریم. مادران بزرگوار در این روز همراه با طفلان شیرخوار خود گرد هم جمع می شوند تا با امام حسین (ع) و طفل شیرخوارش حضرت علی اصغر(ع) بیعت کنند. برنامه رهروان زینبی(س) ویژه بانوان از دیگر برنامه ها در ایام محرم است که روز ۳۱ شهریور ماه با حضور بانوان برگزار می شود. همچنین هر شب بعد از نماز مغرب و عشاءمراسم سینه زنی و عزاداری در آستان مقدس برگزار است.»

حجت الاسلام وین از برپایی خیمه معرفت در صحن امامزاده هم خبر داد و گفت: «خیمه معرفت شامل غرفه های مشاوره خانواده و اجتماعی و پاسخ به سئولات شرعی برپا است. همچنین با اجرای طرح نشاط معنوی یک دوره ۴۰ روزه کلاس های آموزش سبک زندگی ایرانی و اسلامی و مشاوره خانواده همچنین اردوهای زیارتی و سیاحتی را برای نوجوانان برگزار کردیم.»

کمبود فضای  محوطه امامزاده عبدالله و زید(ع) همواره مشکلاتی را در برپایی مراسم ها در این آستان برای مسئولان امامزاده به دنبال دارد. مدیر آستان امامزاده عبدالله (ع)با اشاره به این موضوع گفت: «در بازدیدی که اعضای شورای شهر از امامزاده داشتند رایزنی هایی جهت خرید بخشی از املاک اطراف امامزاده صورت گرفته شد امیدواریم با خرید این املاک و افزودن آنها محوطه امامزاده را گسترش دهیم.»

خبرنگار: معصومه ماه پیکر

عکاس:حمیده بابانواز

   

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :