کدخبر : 21795 |

برنامه تلویزیونی عطر عاشقی از حرم نوه موسی ابن جعفر ع / آئین تعویض پرچم گنبد سیده ملک خاتون س


در آستانه مهیای استقبال شهر از کاروان حسین ، برنامه زنده عطر عاشقی مهمان منازل مردم ایران شد.

به گزارش بقاع نیوز، غروب جمعه ۱۶ شهریور صدای سیدرضا نواب مجری برنامه از کنار مزار شهدای گمنام مدفون در آستان مقدس سیده ملک خاتون س بلند شد الهم عجل لولیک الفرج عج…… سپس خیل کثیر زائرین در صحن امامزاده به همراه دیگر زائرین از سراسر کشور از دریچه تصویر، میهمان سخنان دانشمند گرامی حجت الاسلام سید حمید میرباقری بودند.

وی با اشاره به حادثه هفده شهریور، انقلاب اسلامی را برگرفته از انتظار فرج صاحب الزمان عج دانستند. میرباقری با بیان نکاتی ارزشمند از حرکت امام حسین ع از مکه به کوفه، استقبال شیعیان از محرم را موجب استحکام بقای اسلام خواندند.

در ادامه جمعیت حاضر به همراه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و حضور پدر و مادر شهیدان بجستانی (سه شهید) و دیگر منتظران موعود، زیارت آل یاسین را هم نوا با حاج محمدرضا غلامرضا زاده قرائت کردند.

حال و هوای محرم و بوی اسفند حضرتی و اشک دیدگان و روضه حاج محمد اشراقیان فضای حرم مطهر را سرشار از بوی عطر کربلا کرده بود که حجت الاسلام میرباقری پرچم سیاه گنبد را از تولیت امامزاده تحویل گرفته و تقدیم مادر سه شهید قربانی و جانباز متعهد و هنرمند ارزشی رضا ایرانمنش نمود تا برای نصب روی گنبد راهی شوند. صف خادمین دست به سینه و صدای یا حسین ع و یا زینب س جمعیت، بدرقه راه شد تا پرچم مقدس به گنبد رسید و در نهایت نصب شد.

این برنامه که با حضور حجت الاسلام سالاری رییس اوقاف جنوب شرق تهران و آقای دولت آبادی رییس بنیاد شهید منطقه و آقای محمدی شهردار منطقه ۱۵ وزین گشته و پوشش شبکه قرآن سیما را نیز بهمراه داشت، آغازی بود برای آمادگی عزاداری بر سیدالشهدا س که انشالله بیست شب مراسم و پذیرایی از مردم جنوب تهران در حرم مقدس این امامزاده واجب التعظیم صورت می پذیرد.

انتهای پیام/

خبرنگار:علی مومنی

 

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :