کدخبر : 21786 |

نمای جدید از مقام “تل زینبیه” در کربلا پس از تکمیل نهایی پروژه در مجاورت بارگاه سیدالشهدا +تصویر


فاز نخست طرح توسعه حرم سیدالشهدا(ع) مزین به‌نام “صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س)” بخشی از طرح جامع توسعه با زیربنای ۱۶۰ هزار متر‌مربع با حمایت‌های خیرین و کمک‌های مردمی و همت ستاد بازسازی عتبات عالیات اجرا می‌شود.

"تل زینبیه" در کربلا پس از تکمیل چه نمایی خواهد داشت + تصاویر

به گزارش بقاع نیوز به نقل از تسنیم، سایت رسمی آستان قدس حسینی تصاویر جدیدی از طراحی نهایی مقام تل زینبیه در مجاورت بارگاه سیدالشهدا علیه‌السلام پس از تکمیل پروژه توسعه را منتشر کرد.

این پروژه در چارچوب توسعه حرم امام حسین (ع) است که آستان قدس حسینی به‌منظور استقبال از شمار روزافزون زائران اجرا می‌کند.

محمدحسن کاظم، رئیس بخش پروژه‌های مهندسی در این باره گفت: هدف از توسعه مقام تل زینبیه کاهش ازدحام زائران در حین ادای زیارت است.

وی با بیان اینکه این پروژه در زمینی به مساحت ۳ هزار متر‌مربع اجرا می‌شود که به مساحت ۳۰۰ متر‌مربع کنونی افزوده شده است، تاکید کرد: طراحی شامل فضاهای خدمات‌رسانی گسترده به مردان و زنان می‌شود.

کاظم تصریح کرد: طراحی جدید، میراث مذهبی و سنتی این مقام را شبیه‌سازی می‌کند به‌طوریکه هویت تل زینبیه را در حافظه مردم کربلا و زائران ماندگار خواهد کرد.

براساس این گزارش، فاز نخست طرح توسعه حرم سیدالشهدا(ع) مزین به‌نام صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) بخشی از طرح جامع توسعه با زیربنای ۱۶۰ هزار متر‌مربع با حمایت‌های خیرین و کمک‌های مردمی و همت ستاد بازسازی عتبات عالیات اجرا می‌شود.

پروژه صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) بخشی از طرح ۳۸ هکتاری توسعه حرم امام حسین(ع) محسوب می‌شود که در این بخش تنها ۵ هکتار در حال ساخت و ساز است؛ این صحن که در ۴ طبقه احداث خواهد شد در ضلع جنوب غربی حرم و در سمت باب الراس، باب القبله، خیمه‌گاه و تل زینبیه واقع شده است.

این صحن مجموعه‌ای از شبستان‌های زیارتی، فضای رو باز، کتابخانه، موزه و دارالضیافه خواهد بود همچنین با اجرای این صحن تل زینبیه به شکل تپه، احیا خواهد شد.

انتهای پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبيعتبات عاليات

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :