کدخبر : 21732 |

نزدیک به ۲ هزار گرم طلا توسط مردم فارس برای بازسازی عتبات عالیات اهدا شد


تولیت آستان مقدس حضرت سید علاالدین حسین (ع) با اشاره به اینکه یک هزار و ۷۰۰ گرم طلا از سوی مردم فارس و شیراز برای بازسازی عتبات عالیات جمع آوری شده است، گفت: مردم فارس عشق خود به اهل بیت (ع) را به نمایش گذاشتند.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از خبر گزاری شبستان،حجت الاسلام سید محی الدین طاهری، تولیت و رئیس هیئت امنای آستان مقدس حضرت سید علاالدین حسین (ع) در مراسم اهدای نذورات مردمی به حرمین عتبات عالیات که در این حرم مطهر برگزار شد، گفت: درب طلاکاری شده برای حرم مطهر حضرت سیدالشهدا (ع) توسط مرحوم عرب زاده در اواخر حکومت پهلوی تهیه شد که به خاطر کشمکش آن زمان به ۲ کشور امکان ارسال این درب نبود.

وی با اشاره به اینکه پس از انقلاب و با وجود جنگ تحمیلی عراق بازهم امکان ارسال نبود که به دستور آیت الله حائری شیرازی (ره)، نماینده سابق ولی فقیه در فارس در حدود ۱۳ سال در این حرم مطهر به امانت گذاشته شد، افزود: این درب در سال ۸۴ به عراق منتقل و در حرم مطهر حضرت سیدالشهدا (ع)، نصب شد.

حجت الاسلام طاهری با تاکید بر اینکه در مدتی که این درب در حرم مطهر به امانت بود مردم برای زیارت حضور می یافتند و هر فردی آنچه که علاقه داشت را هدیه می کرد، اضافه کرد: در آن زمان واقعه بمب گذاری در حرمین عسکریین (ع) رخ داد و به شور مردم برای هدیه و نذورات برای بازسازی این حرم مطهر، افزود.

دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز با اشاره به اینکه یک هزار و ۷۰۰ گرم طلا از سوی مردم فارس و شیراز برای بازسازی عتبات عالیات جمع آوری شده است، اظهار داشت: این هدایا و نذورات پاسخی به یاوه گویی های برخی معاندین در فضای مجازی است و این همت مردم فارس نشان می دهد مردم فارس و شیراز مردمی ولایت مدار هستند و گوششان بدهکار یاوه گویی ها نیست و مردم فارس عشق خود به اهل بیت (ع) را به نمایش گذاشتند

مربوطه به : آخرین عناویناخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :