کدخبر : 21697 |

آغاز طرح سلام بر امام از شب عید غدیر در سراسر کشور


طرح سلام بر امام همزمان با مساجد سراسرکشور در خراسان رضوی از مسجد آهوان قدمگاه نیشابور که اکثر ساکنین از سادات هستند به‌همراه جشن در شب عید غدیر برگزار می‌شود.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از فارس،، مهدی رجب‌پور در نشست خبری که در مسجد جوادالائمه برگزار شد؛ گفت: طرح کرامت در سال ۹۶ آغاز شد، در ابتدا این طرح در روزهای چهارشنبه با زیارت دعای امین‌الله شروع شد، موج نخست برنامه از فروردین ماه سال‌جاری در دبیرخانه مسجد جوادالائمه آغاز به‌کار کرد.

مسؤول و سرپرست طرح سلام بر امام ادامه داد: حدود ۶۰۰ مسجد این طرح را در مشهد اجرا می‌کنند، در سطح استان نیز ۴۰۰ مسجد به این طرح اضافه شده است.

وی اضافه کرد: موج دوم طرح سلام بر امام در سراسر کشور آغاز شده است و طرح سلام بر امام چهارشنبه شب مصادف با عید غدیر با گستردگی بیشتر شروع می‌شود.

رجب‌پور بیان کرد: شروع طرح سلام بر امام از استان قم با ۱۰ هزار محصول فرهنگی متبرک از حرم امام رضا(ع) است،استان خوزستان نیز به این طرح می‌پیوندد.

مسؤول و سرپرست طرح سلام بر امام افزود: طرح سلام بر امام در خراسان رضوی از مسجد آهوان قدمگاه نیشابور که اکثر ساکنین از سادات هستند به‌همراه جشن در شب عید غدیر برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: موج دوم طرح سلام بر امام با نام مبارک امیرالمومنین علی(ع) آغاز می‌شود.

رجب‌پور متذکر شد: قطعا در طرح سلام بر امام با توجه به بحث اعتقادی و دینی به فرمایشات مراجع تقلید نیز نیازمندیم، آیت‌الله نوری همدانی، آیت‌الله سبحانی و آیت‌الله علم‌الهدی حمایت و ابراز رضایت کردند و به نکات مثبتی اشاره کردند، از آنجا که این طرح در مساجد رقم می‌خورد، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی نیز به طرح سلام بر امام کمک می‌کنند.

مسؤول و سرپرست طرح سلام بر امام با بیان اینکه محوریت این طرح با قرائت زیارت امین‌الله است؛ یادآور شد: بقاع متبرکه با محوریت اوقاف، زندان‌ها و بیمارستان‌ها همه پادگان‌ها در این طرح هستند، ستاد ملی آن نیز تشکیل شده و صداوسیما هم همراهی می‌کند.

وی با بیان اینکه بعد از ساماندهی مساجد، بقاع متبرکه هم به این طرح می‌پیوندند؛ اظهار کرد: تا پایان سال ۹۸ این طرح در مساجد، بقاع متبرکه و مراکز فرهنگی سراسر کشور اجرا می‌شود و بعد از آن به سراغ جهان اسلام می‌رویم تا به‌وسیله نام امام رضا(ع) مرز‌ها شکسته شود.

رجب‌پور خاطر نشان کرد: بودجه‌ای برای این طرح ندیده‌ایم و برای طرح سلام بر امام بودجه خاصی تعریف نکرده‌ایم، تاکنون مسائل تبلیغی، فرهنگی و محصولات متبرک شده را آستان قدس رضوی پوشش داده است، اما در ادامه خود مساجد در خصوص بودجه وارد عمل می‌شوند.

مسؤول و سرپرست طرح سلام بر امام اضافه کرد: نیروی انسانی طرح سلام بر امام بخشی پرسنل مجموعه جوادالائمه(ع) هستند که افراد طرح خادم یاران نیز اضافه می‌شوند.

مربوطه به : آخرین عناوینأماكن مذهبيمساجداخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :