کدخبر : 21719 |

جشن دهه ولایت در ۸۸ بقعه متبرکه استان کرمان برگزار می‌شود


معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به اینکه جشن دهه ولایت در ۸۸ بقعه متبرکه و امامزاده استان کرمان برگزار می‌شود گفت: اطعام روز عید غدیر نیز در ۸۸ بقعه استان برگزار می‌شود.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از فارس،حجت‌الاسلام مصطفی بساوند صبح امروز در نشست خبری برنامه‌های دهه امامت و ولایت و “جشن ولایت علوی، اکمال دین نبوی” در امامزادگان استان کرمان اظهارداشت: تبلیغ و ترویج فرهنگ نجات‌بخش غدیر اولویت برنامه‌های دهه ولایت و امامت است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در رابطه با غدیر کم کار شده است در حالی که یک موضوع و واقعه بسیار با اهمیت است گفت: ایراد بزرگی است که در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه کتاب نهج‌البلاغه کمتر وجود دارد و وقف حضرت امیرالمومنین(ع) و غدیر بسیار تا بسیار کم است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به اینکه محاسن وقف برای مردم به‌خوبی توضیح داده نشده است افزود: در سال گذشته مبلغ بسیار زیادی از محل موقوفات به ایتام استان کمک شده است.

وی با بیان حدیثی از امام علی(ع) گفت: حداقل چیزی که خدا از بنده خود می‌خواهد این است که با نعمات خدا گناه نکنید و مصداق آن این است که مسئولین از نعمت خدمتگزاری به مردم که خدا به آنها داده است برای مردم استفاده کنند.

بساوند با اشاره به اینکه جشن دهه ولایت در ۸۸ بقعه متبرکه و امامزاده استان کرمان برگزار می‌شود افزود: دعای عرفه در ۶۱ بقعه متبرکه استان برگزار و سه هزار جلد کتابچه دعای عرفه نیز در استان در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان استان توزیع شد ه است.

وی با بیان اینکه مراسم ویژه شب عید غدیر در ۵۹ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود عنوان کرد: همایش بانوان ولایی در ۲۳ نقطه استان کرمان عصر روز عید غدیر برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به اینکه اطعام روز عید غدیر نیز در ۸۸ بقعه استان برگزار می‌شود گفت: ۲۳ موقوفه استان کرمان نیت عید غدیر دارند و خطبه‌خوانی غدیر در ۳۲ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این ایام ایستگاه‌های همه واقف باشیم نیز در بقاع متبرکه راه‌اندازی می‌شود افزود: اعزام ۴۵ مبلغ از سازمان اوقاف و ۵۶ نفر مبلغ بومی برای برگزاری جشن‌های عید غدیر به امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر استان انجام می‌شود.

مربوطه به : آخرین عناویناخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :