کدخبر : 21595 |

اجرای طرح ” پیوند آسمانی” در سراسر کشور


طرح ” پیوند آسمانی” برای ششمین سال پیاپی با بهره مندی از ۶۲۵ موقوفه مرتبط با ازدواج و با هدف ازدواج آسان روز دوشنبه ۲۲ مرداد ماه در سراسر کشور اجرا می شود.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام ولی الله عادلی مدیر کل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این خبر گفت: «سال گذشته یک هزار و ۲۹۵ زوج از عواید این طرح بهره مند شدند و پیش بینی می شود امسال بیش از یک هزار زوج از این طرح بهره مند شوند.»

به گفته مدیر کل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه طرح پیوند آسمانی فردا دوشنبه ۲۲مرداد ماه همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) و با هدف اجرای امینانه نیات واقفان و حمایت و ترویج فرهنگ ازدواج آسان برای ششمین سال پیاپی در سراسر کشور اجرا می شود.

حجت الاسلام عادلی یکی از رویکردهای سازمان اوقاف را با تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای امینانه نیات واقفان عنوان کرد و گفت: « ۶۲۵ موقوفه با نیت ازدواج در ۳۱ استان کشور به ثبت رسیده است که عواید این موقوفات در طرح ” پیوند آسمانی ” هزینه خواهد شد.

این طرح با اجرای مراسم باشکوه جشن ازدواج زوج های جوان با عنوان پیوند آسمانی در امام زادگان شاخص ۳۱ استان کشور و با حضور مردم، خیران، مسئولان و واقفان برگزار می شود.

در پایان این مراسم جهیزیه هایی که تهیه شده است با حفظ کرامت زوجین تحویل آنها می شود.» سال گذشته یک هزار و ۲۹۵ زوج از عواید طرح “پیوند آسمانی” بهره مند شدند و پیش بینی می شود امسال هم بیش از یک هزار زوج در زمزه بهره مندان این طرح قرار گیرند.

حجت الاسلام عادلی در ادامه با بیان اینکه طی ۵ سال گذشته ۳ هزار و ۱۱۳ زوج از طرح پیوند آسمانی بهره مند شدند افزود: «در سال نخست اجرای طرح ۳۶۵ زوج در زمره بهره مندان قرار گرفتند، با مقایسه ای که با بهره مندان سال گذشته سراسر کشور صورت گرفت با افزایش ایجاد و ثبت وقف هایی با نیت ازدواج روبرو بودیم.»

مدیرکل اموراجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه یکی از سیاست های سازمان اوقاف ترویج موقوفات با نیات جدید و ایجاد وقف های مشارکتی است، تاکید کرد: «همت بلند خیران و واقفان می تواند زمینه بهره مندی بیشتر، زوج های جوان از مواهب این طرح را فراهم کند.»

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :