کدخبر : 21513 |

۹۶ درصد از نیات واقفان سنندج مربوط به مسجد است


ریئس اوقاف و امورخیریه شهرستان سنندج با تاکید بر وقف در زمینه نیازمندهای مردم گفت: ۹۶ درصد از نیات واقفان شهرستان سنندج مربوط به مسجد است.

 

به گزارش بقاع نیوزبه نقل ازخبرگزاری شبستان از سنندج، ماموستا ادریس هنرور، ریئس اداره اوقاف شهرستان سنندج، امروز (۱۵مرداد) در جمع خبرنگاران در مسجد حاج شیخ محمد در سنندج گفت: حدود ۹۶ درصد از نیت واقفان در شهرستان سنندج مربوط به مساجد است و واقفین می توانند با توجه به نیازمندی های مردم در عرصه های مختلف وقف انجام دهند.

وی با اشاره به تعداد موقوفات شهرستان سنندج، افزود: ۵۳۱ موقوفه در شهرستان سنندج  وجود دارد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به موقوفه مسجد شیخ محمد اظهار داشت: موقوفه مسجد شیخ محمد بزرگترین موقوفه در شهرستان سنندج  است که از عواید رقبات آن در زمینه نیت واقف که بازسازی و بهسازی مسجد، مدرسه علوم دینی واقع در آن، کمک به طلاب و روحانیون  و خادم مسجد هزینه می شود.

وی افزود: براساس مجوز قانونی سالانه از محل درآمد این موقوفه هم به مساجدی که هیچ گونه رقبه و منبع درآمدی ندارند، کمک هایی شده است.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: امسال تاکنون از این محل به مسجد امام حسین(ع) محله عباس آباد و مسجد حاج سید ابراهیم کمک شده و سال گذشته هم حدود ۷۰ مسجد از این  کمک ها بهره مند شده اند.

معاون بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان کردستان نیز هم در مسجد شیخ محمد  افزود: سال گذشته بیش از سه هزار سند اجاره رقبه های استان تنظیم شد و ۲۱۷ رقبه هم شناسایی شده اند.

مهدی سلیمانی در ادامه با بیان اینکه  مسجد شیخ محمد ۶۱۰ رقبه دارد،  بیان کرد: بیش از ۴۰۰ نفر هم شناسایی شدند که زمین موقوفه مسجد شیخ محمد را تصرف کردند لذا از آنها درخواست شده خود برای انعقاد سند اجاره مراجعه کنند در غیراین صورت از طریق محاکم قضایی اقدام خواهیم کرد.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: سالانه از محل عواید این موقوفه ۱۵۰ میلیون تومان بابت هزینه طلاب و روحانیون در این مسجد هزینه می شود.

گفتنی است، در ادامه نیز خبرنگاران از موقوفه مسجد شیخ محمد بزرگترین موقوفه شهرستان سنندج بازدید و از نزدیک رقبه های این موقوفه را مشاهده کردند.

مربوطه به : اخبارأماكن مذهبيمساجدفرهنگیاخبارپایگاهاخبار وقف

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :