کدخبر : 21408 |

۲ ماه مانده به اربعین ایلام مهیای میزبانی


کم‌تر از ۲ ماه تا مراسم اربعین حسینی باقی‌ مانده است، تلاش مسئولان استانی این بوده تا تمام مشکلات برای اربعین امسال رفع شود و زائران با سهولت بیشتری از این مرز تردد و در همایش ملی و بزرگ اربعین شرکت و حماسه ای ماندگار خلق کنند.

به گزارش بقاع نیوزبه نقل از ایرنا،مرز بین المللی مهران در ۹۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام به دلیل کوتاهی مسافت و برخورداری از امنیت یکی از کانون های پر تردد ورود و خروج زائران عتبات عالیات به شمار می رود.

روزانه به طور متوسط ۶ هزار زائر از این مرز رسمی به شهرهای مقدس کربلا و نجف در کشور عراق سفر می کنند ولی در ایام منتهی به اربعین نزدیک به ۲ میلیون زائر از این مرز برای سفر به عتبات عالیات تردد می کنند.

به دلیل استقبال چشمگیر زائران حسینی از مرز مهران برای رفتن به عتبات عالیات توسعه زیرساخت‌های ارتباطی ایلام به‌ طور جدی توسط مسئولان هم در سطوح کشوری و و استانی قرار گرفت و توجه ویژه ای به این استان و مرز مهران برای تکمیل و بهسازی زیرساخت های ارتباطی این مسیر داشتند.

از چند سال گذشته کارهای اساسی و مهمی برای اصلاح این جاده در بخش های گوناگون آغاز شده است، در این مدت اقدامات درخور توجهی در حوزه زیرساخت های ارتباطی در محورهای مختلف استان ایلام انجام و در دست اجرا است.

با این حال پروژه های مهمی در بخش های مختلف در حوزه زیرساخت های استان بویژه در محور ارتباطی ایلام – مهران با پیشرفت فیزیکی مناسب در دست اجرا است که تکمیل این طرح ها می تواند بخشی از مشکلات ترافیکی را در ایام اربعین امسال در جاده های منتهی به مرز مهران برطرف و باعث سهولت در تردد زائران شود.

کمتر از ۲ ماه به پیاده ‌روی عظیم و کنگره اربعین حسینی مانده و ایلام بهعنوان دروازه عتبات عالیات در حال آماده شدن برای این همایش بزرگ است، اگر چه در سال‌ های اخیر با تلاش مسئولان و همراهی مردم زیباترین جلوه ‌های مهمان ‌نوازی و استقبال از زائران اعتبات عالیات را شاهد بوده‌ایم اما تلاش ها برای رفع و ضعف مشکلات زیرساختی راه های استان و سهولت در تردد زائران به جدیت در حال انجام است.

مربوطه به : اخباراخبارپایگاه

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :