کدخبر : 21414 |

هیچ حیاط خلوتی برای خبرنگاران نداریم/ قتل‌های گلستان مولفه امنیتی ندارد


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: هیچکدام از قتل‌های به وقوع پیوسته در استان گلستان مولفه امنیتی نداشته و ندارد و بسیاری از آنها ناشی از آسیب‌های اجتماعی، اختلافات خانوادگی و عدم پایبندی به ارزش‌ها رخ داده است.

به گزارش بقاع نیوزبه نقل ازخبر گزاری فارس از گرگان، علی‌اصغر طهماسبی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان در حاشیه نمایشگاه مطبوعات استان اظهار کرد: به خاطر لغو مجوز ۳۲ رسانه‌ای که در روزهای اخیر در استان انجام شد متاسفم و معتقدم نباید این اتفاق می‌افتاد.

وی ادامه داد: دولت تلاش کرد در این سال‌ها که هیچ رسانه‌ای تعطیل نشود و در همین راستا درباره بیمه خبرنگاران تا یارانه نشریات با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مذاکرات مختلفی را داشتیم اما به دلایل مختلف این دو امر مهم تحقق پیدا نکرد اما تلاش می‌کنیم نیازمندی‌های مطبوعات استان در حد توان برطرف شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  استاندار گلستان درباره وضعیت حاکم بر کشور، تصریح کرد: اگر تغییر رفتاری در جامعه شکل می‌گیرد اصحاب رسانه نیز در این تغییر رفتار نقش دارند.

طهماسبی گفت: متاسفانه در کشور شاهد بداخلاقی‌هایی هستیم که نباید باشیم و معتقدم متاسفانه نقش فرهنگ‌سازی رسانه‌ها در جامعه به خوبی اجرایی نشده و امروز شاهد برخی از بداخلاقی‌ها هستیم.

وی اضافه کرد: خبرنگار یا عرصه قلم هیچگاه دروغ نمی‌گوید و ممکن است کم بگوید اما دروغ نمی‌گوید و معتقدم اگر مدیری اشتباه کرد رسانه و خبرنگار وظیفه اطلاع‌رسانی و افشاگری دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  استاندار گلستان تصریح کرد: هیچکس حق ندارد خبرنگاری را در هیچ دوره‌ای از اتاقش بیرون بیاندازد، هیچگاه ما هیچ حیاط خلوتی را برای خبرنگاران و مردم نداریم زیرا مردم محرم نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

طهماسبی گفت: تامین امنیت در کشور هزینه خاکستری دارد و ما باید گفتمان خودمان را با مردم عوض کنیم زیرا این مردمی که برای مشکلات معیشتی خود انتقاد و اعتراض می‌کنند فرزندان این انقلاب و نظام هستند و باید به حرف‌های این عزیزان توجه کرد.

وی درباره امنیت حاکم در استان گلستان تصریح کرد: کمتر استانی همانند استان گلستان وجود دارد که قومیت‌های مختلف را در خود جای داده باشد اما اینگونه امنیت و آرامش در آن حاکم باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گلستان با اشاره به قتل‌های رخ داده در استان گلستان و اخبار منتشر شده در این خصوص در روزهای اخیر، گفت: هیچکدام از قتل‌های به وقوع پیوسته در استان گلستان مولفه امنیتی نداشته است.

طهماسبی گفت: بسیاری از این قتل‌ها به دلایل اجتماعی، اختلافات خانوادگی، عدم پایبندی به ارزش‌ها و عدم توانایی در کنترل خشم رخ می‌دهد که قابلیت پیشگیری ندارد و بسیاری از آنها باید در خانواده‌ها و با ریش‌سفیدی بزرگان حل شود.

وی با اشاره به آسیب‌ حاشیه‌نشینی حاکم بر استان گلستان تصریح کرد: ۷۴۰ هکتار حاشیه‌نشینی در استان گلستان وجود دارد و من معتقدم باید این اطلاعات و آمارها در اختیار همه قرار داده شود تا بتوانیم به درستی آسیب‌شناسی کنیم و مردم را هوشیار کنیم.

طهماسبی در پایان گفت: تا چهار سال گذشته برای کار در حوزه آسیب‌های اجتماعی ۵۰ میلیون تومان بودجه به استان اختصاص داده می‌شد اما در سال ۱۳۹۶، یک میلیارد تومان بودجه برای این حوزه به استان داده شد و برای سال جاری این بودجه به ۲ میلیارد تومان رسید.

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :