کدخبر : 21344 |

ترمیم و بازسازی گنبد امامزاده محمد و ابراهیم(ع) ارومیه آغاز شد


معاون بهره‌برداری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی گفت: ترمیم و بازسازی پوسته خارجی گنبد امامزاده محمد و ابراهیم(ع) ارومیه آغاز و تا دو ماه آینده به پایان می‌رسد.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از فارس،آیت محمدی، با اشاره به آغاز فعالیت‌های عمرانی در امامزادگان استان اظهار کرد: هم اکنون ترمیم و بازسازی پوسته خارجی گنبد امامزاده محمد و ابراهیم ارومیه آغاز شده و تا دو ماه آینده به پایان می‌رسد.

وی تصریح کرد: اعتبار پیش‌بینی شده برای آن ۱۰۰ میلیون تومان بوده و اجرا و پرداخت دستمزد آن بر عهده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و خرید مصالح نیز بر عهده اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی است.

معاون بهره‌برداری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی در ادامه افزود: همچنین تکمیل سرویس‌های بهداشتی امامزاده غریب حسن ارومیه در ۴۷۰ متر مربع از شنبه آغاز شده و اعتبار آن از طریق اسناد خزانه تامین شده است.

وی بیان کرد: در راستای توسعه و آبادانی بقاع متبرکه برای تبدیل به قطب فرهنگی، بقعه شیخ نوایی خوی هم اکنون در دست اجرا بوده و در این رابطه عملیات اجرایی مجتمع سه طبقه ای آن در هزار متر مربع زیربنا آغاز و برای آن تسهیلاتی به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان اخذ شده است و تا پایان شهریور به پایان می رسد.

محمدی از تایید اطلاعات پایه رقبات در استان خبر داد و گفت: در این رابطه کارگاه آموزشی به مدت یک هفته برگزار و تمامی ادارات شهرستان‌ها در آن حضور یافتند و این کارگاه آموزشی در جهت ورود، ویرایش، تکمیل و تایید اطلاعات پایه رقبات انجام شد.

وی بیان کرد: تا به امروز چهار هزار و ۵۰۰ رقبه در عرض ۲۰ روز ویرایش و تکمیل و به تایید چهارم یعنی به تایید نهایی رسیده است.

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :