کدخبر : 21300 |

صدور مجوز ۶ مجتمع خدماتی در بقاع متبرکه خراسان رضوی


مجوز راه اندازی مجتمع خدماتی – رفاهی در ۶ بقعه متبرکه واقع در مسیرهای منتهی به مشهد صادر شده است.

به گزارش بقاع نیوز به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرکل دفتر هماهنگی امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در صدور مجوز 6 مجتمع خدماتی در بقاع متبرکه خراسان رضویاجرای طرحی برای توسعه کمی و کیفی بقاع متبرکه، مجتمع های خدماتی، رفاهی در بقاع واقع در جاده های منتهی به مشهد راه اندازی می شود.

سید حمید موسوی افزود: در این راستا ۱۶ بقعه متبرکه امامزادگان در نوبت دریافت مجوز برای راه اندازی مجتمع خدماتی – رفاهی هستند.

وی با اشاره به وجود ۳۰۴ بقعه متبرکه امامزادگان در خراسان رضوی گفت: از این تعداد ۱۰ بقعه متبرکه به عنوان بقاع شاخص و سطح یک در کشور به شمار می روند و به عنوان میقات الرضا (ع) برای خدمات رسانی به زائران شناخته شده اند.

موسوی افزود: به منظور عملیاتی کردن سند توسعه کمی و کیفی زیارت در خراسان رضوی، کارگروهی با عنوان بقاع متبرکه و اماکن مذهبی در استان شکل گرفته تا فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل بقاع به قطب فرهنگی محقق شود.

وی اظهار داشت: اقامه نماز جماعت، برگزاری کلاس های آموزشی، اجرای طرح های تربیتی، ایجاد غرفه های محصولات فرهنگی، امکانات رفاهی و اقامتی، برگزاری مراسم برای مناسبت های مذهبی و دینی، پرداختن به مسائل شرعی و بهره گیری از مبلغان مذهبی برای ترویج فرهنگ دینی از فعالیت هایی است که در این بقاع انجام می شود.

مربوطه به : اجتماعیمیراث و گردشگریسیر و سفراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :