کدخبر : 21270 |

جشن میلاد ثامن الحجج در مسجد جامع امام رضا(ع) برگزار شد/ روایت رهبر انقلاب از توصیه امام(ره) به شیخ زکزاکی


جشن میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با حضور نمایندگان مراجع معظم تقلید، علما و استادان و طلاب حوزه های علمیه و همچنین حضرت آیت الله سیدباقر آیت میردامادی؛ نماینده حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی و استاد اخلاق حوزه علمیه، و سایر گروه های مردم در مسجد جامع امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سیدبحرالعلوم میردامادی، استاد حوزه علمیه در جشن میلاد امام رضا(ع) در مسجد جامع امام رضا(ع) خیابان خاوران تهران به شرح زیر سخنرانی کرد:

 برافراشتن پرچم دین و اهل بیت(ع) صرفا با اقامه نماز ممکن نیست بلکه امام رضا(ع) فرمودند امر ما را احیا کنید تا پرچم دین در همه جا به اهتزار درآید.
حضرت علی بن موسی الرضا(ع) هرجا در مجلسی وارد می شدند به جای همسفره شدن با اغنیا، با فقرا همسفره می شدند. آیا ما مانند حضرت رضا عمل می کنیم؟
مقام معظم رهبری فرمودند زمانی امام خمینی(ره) در مجلسی، شیخ زکزاکی را بوسیدند و قرآنی به ایشان تقدیم کردند و گفتند اگر نام تشیع و ائمه اطهار(ع) را نزد مردم آفریقا ببرید، شاید کسی حضرات معصومین را نشناسد، اما شما دین و قرآن را به روش امام رضا(ع) به مردم معرفی کنید.
شیخ زکزاکی پرسید روش امام رضا چگونه بود؟ رهبرکبیر انقلاب فرمودند حضرت علی بن موسی الرضا اگر مردم را به دستگیری از فقرا، رعایت عدالت و مقابله با ستمگران دعوت می کردند، خودشان نیز به آن عامل بودند.
مشکل اصلی کشور ما که با معضلات فرهنگی، آسیب های اجتماعی و گرفتاری های اقتصادی دست به گریبان است، “حرف زدن بدون عمل” است. اگر خدای ما ثروت و شهوت و غضب شد، مطمئنا دعای ما مستجاب نمی شود.
احیای امر قرآن و اهل بیت(ع) همراه کردن عمل مخلصانه با حرف است.
یادآور می شود، مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) پایگاه دین مداران ولایت مدار و انقلابی است که در تمام مناسبت های دینی و ملی، ویژه برنامه های متنوع برگزار می کند و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های این مسجد می توانند با شماره های
۰۲۱-۳۳۵۴۲۵۳۳
۰۲۱۳۳۷۰۵۱۷۲
تماس بگیرند.

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :