کدخبر : 21263 |

برنامه های متنوع برای جذب جوانان


همایش بزرگداشت امام زادگان همزمان با شب ولادت امام مهربانی ها امام رضا(ع) با حضور حجت الاسلام حبیب الله فرحزادی کارشناس دینی، صابر خراسانی شاعر آئینی و کارشناسان دینی و مذهبی همچنین جمع کثیری از عاشقان اهل بیت در امام زاده قاسم گلابدره(ع) برگزار شد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام فرحزادی در این همایش با سخنرانی درباره ویژگی های امام رضا(ع) گفت: «از مهم ترین شاخصه های امام هشتم امین خدا بودن است. امام رضا(ع) مظهر امانتداری بود و ما باید او را الگوی خود قرار دهیم. متاسفانه مشکل فعلی جامعه ناامنی است که اگر کار در دست افراد امین و امانتدار باشد قطعا مشکلات حل می شود.» حجت الاسلام فرحزادی در ادامه سخنانش به دیگر ویژگی های امام هشتم اشاره ای کرد و افزود: « از ویژگی دیگر امام رضا(ع) می توان به  رفیق به معنای مدارا و همراهی کردن اشاره کرد. امام با همه و حتی دشمنانش با خوی مدارا رفتار می کرد. به همین دلیل با نام امام مهربانی ها نام برده می شود. حجت الاسلام فرحزادی در پایان سخنانش از اعزام زائر توسط آستان امام زادگان به مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: « روایت است کسی که به زیارت امام هشتم برود ثواب ۷۰ هزار حج را می برد. در همین راستا اعزام زائر برای زیارت امام رضا(ع) را در برنامه امام زادگان برنامه ریزی کردیم از علاقمندان و عاشقان اهل بیت دعوت می کنیم جهت اعزام برای زیارت حرم مطهر امام رضا(ع)در امام زاده ها ثبت نام کنند.»

عمل به دستورات اهل بیت

حجت الاسلام حسین اسداله زاده مدیر آستان مقدس امام زاده قاسم (ع) در این برنامه با توصیه جوانان درباره عمل به دستورات اهل بیت گفت: «خدای متعال انسان هایی را مشخص کرده و آنها را به عنوان امام و راهبر ما قرار داده است تا با عمل به دستورات آنها مسیر نور و هدایت را پیدا کنیم. پس این اتفاق نمی افتد مگر با ارتباط با اهل بیت. به نسل جوان توصیه می کنم به دستورات اهل بیت بخصوص امام رضا(ع)گوش داده و عمل کنند که این باعث می شود در مسیر روشنایی قرار بگیرند.» مدیر آستان مقدس امام زاده قاسم(ع) در ادامه مهم ترین ویژگی امام رضا(ع) را در مهربانی اش دانست و گفت: «امام هشتم امام مهربانی ها است که دست مهربانی اش بر سر همه مومنین کشیده می شود و این باعث شده است تا همه شیفته اش شوند.»حجت الاسلام اسداله زاده اشاره ای هم به برنامه های فرهنگی امام زاده قاسم(ع) داشت و به خبرنگار بقاع نیوز گفت: «آن طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: “امام زادگان باید قطب فرهنگی هر محله باشند.” به همین دلیل برنامه های متنوع و خوبی در آستان مقدس امام زاده قاسم(ع) برگزار می شود. ویژه برنامه بزرگداشت امام زادگان در شب میلاد امام رضا(ع) یکی از همین برنامه ها به شمار می رود. این برنامه فرصتی است تا رفتار و سبک زندگی امام هشتم را به مردم معرفی کنیم تا با پیروی از امام رضا(ع) در مسیر هدایت قرار بگیرند.» مدیر آستان مقدس امام زاده قاسم (ع) برگزاری برنامه های متنوع در امام زاده را باعث جذب قشر جوان و نوجوان به سوی امام زاده دانست و افزود: «در امام زاده ها باید برنامه های خوب و متنوع که به درد جوانان و نوجوانان بخورد برگزار شود. جوانان باید بدانند رفت و آمد در فضای معنوی امام زاده اثرات مثبت و خوبی دارد. از امام صادق(ع) روایت است: اگر نمی توانید به زیارت ما بیایید به زیارت مومنین و افراد صالح که همان امام زادگان واجب التعظیم هستند بروید که زیارت آنها ثواب زیارت امام معصوم را دارد. از جوانان می خواهم به امام زاده ها بیایند و ارتباطشان را با امام زادگان حفظ کنند که این به نفع شان است.»

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :