کدخبر : 21253 |

آئین کلنگ زنی زائر سرا در بقعه بابااسماعیل تالش استان گیلان برگزار شد


زائرسرای بقعه بابااسماعیل با ۴۰۰ متر مربع زیربنا و هشت سوئیت ساخته خواهد شد و بعد از تکمیل آن، حرم را برای رفاه حال زائران، به اندازه ۵۰۰ متر مربع توسعه خواهیم داد.

به گزارش بقاع نیوز از خبرگزاری جمهوری اسلامی گیلان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان روز دوشنبه در آئین کلنگ زنی زائر سرا در بقعه بابااسماعیل تالش گفت: در شهرستان های تالش و رضوانشهر ۳۲ بقعه کددار و ۲۵ بقعه تازه شناسایی شده وجود دارد و بقاع متبرکه، از نعمت های خدا و مروج حکومت شیعی و علوی است.
حجت الاسلام ستار علیزاده افزود: گستردگی امام زادگان در ایران، نشانه عشق مردم به اهل بیت (ع) است و بارگاه حضرت معصومه (س) باعث ایجاد حوزه علمیه و پایگاه فقاهت در قم و تربیت امام خمینی (ره) در آن شد و انقلاب اسلامی از برکت وجود آن بارگاه و عشق مردم به اهل بیت (ع) شکل گرفت.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تالش نیز در این آئین گفت: زائرسرای بقعه بابااسماعیل با ۴۰۰ متر مربع زیربنا و هشت سوئیت ساخته خواهد شد و بعد از تکمیل آن، حرم را برای رفاه حال زائران، به اندازه ۵۰۰ متر مربع توسعه خواهیم داد.
حسن مندعلیزاده افزود: ساخت بوستان حرم به مساحت یک هکتار با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش در تامین اراضی، در دستور کار اداره اقاف و امور خیریه این شهرستان قرار دارد و همکاری مسئولان، خیران و مردم در توسعه بقعه بابااسماعیل لازم است.
بر اساس اطلاعات موجود، بابااسماعیل از نوادگان امام جعفر صادق (ع) بوده و مزار مطهر وی در پنج کیلومتری جاده تالش به آستارا مورد توجه عام و خاص است.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۵۶ هیات مذهبی در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و حدود ۴۰ درصد جمعیت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشکیل می دهند.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :