کدخبر : 21241 |

تجلیل از اعضای هیات امناء ، خیران و امامان جماعت برتر امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران


خادمان برتر امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران روز یکشنبه همزمان با گرامیداشت دهه کرامت با برگزاری مراسمی در آستانه امامزاده ابراهیم (ع) آمل تجلیل شدند.

به گزارش بقاع نیوز از خبرگزاری صداوسیما مازندران، دراین آیین که در آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل برگزارشد، از حدود ۴۰نفر از خادمان، اعضای هیات امناء ، خیران و امامان جماعت امامزادگان وبقاع متبرکه مازندران قدردانی شد.

یکی از نماینده های مردم مازندران درمجلس خبرگان رهبری دراین آیین گفت، دیار علویان به عنوان نخستین گروه در ایران، مذهب تشییع را پذیرش داشتند وبه واسطه ولایت پذیری وولایتمداری مردم دراین دیار فرزندان ونوادگان امامان معصوم (ع) به مازندران پناه آوردند.

آیت اله علی معلمی، با اشاره به نقش و جایگاه امامزادگان در تعالی رشد معنوی درجامعه افزودد: بقاع متبرکه واجب الاحترام بوده و چرا که وجود امامزادگان به عنوان پرچمداران علم و اخلاق و نشردهنده کرامات معصومین(ع) است.

وی اضافه کرد:‌ در بسیاری از روایات به اهمیت تکریم از دیدگاه و نظر بزرگان و اهل بیت(ع) پرداخته شده و ضروری است که مسئولان استانی توجه ویژه ای به فراهم کردن امکانات رفاهی واقامتی برای زائران داشته باشند.

همچنین مدیرکل اوقاف وامورخیریه مازندران هم دراین آیین به وجود هزار و۳۶۱ بقعه متبرکه ومقابرامامزادگان (ع) دراستان اشاره کرد وگفت: افتخار مردم مازندران است که میزبان فرزندان اهل بیت(ع) هستند.

حجت الاسلام ابراهیم حیدری، به ضرورت ایجاد قطب فرهنگی در امامزادگان اشاره کرد وافزود: برگزاری مراسم تجلیل از این امامزادگان در راستای قطب فرهنگی شدن این اماکن است.

وی ادامه داد: حضور میلیونی زائران ومسافران ازنقاط مختلف کشور در مناسبت های مختلف در طول سال از علاقمندی مردم برای حضور در این مکان های مقدس دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به فعالیت بیش از ۳هزار خادم ثابت وافتخاری در بقاع متبرکه و امامزادگان مازندران اشاره کرد وگفت: از محل نذورات مردمی بخشی از حقوق ومزایای خادمان پرداختمی شود و درمقابل شماری نیزبه صورت خادم افتخاری در خدمت امامزادگان هستند.

درپایان این مراسم از خادمان، پیشکسوتان، هیات امناء وخیران حوزه بقاع متبرکه وامامزادگان مازندران در آمل تجلیل شد.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :