کدخبر : 21227 |

وام قرض الحسنه در راستای اجرای طرح سفرهای ارزان قیمت برای زیارت عتبات


برای رفاه حال افراد ساکن در مناطق محروم و کم برخورداری که مشتاق زیارت عتبات عالیات هستند و شرایط مالی آن ها مناسب نیست، وام های قرض الحسنه ۵۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است.

به گزارش بقاع نیوز از باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی آقایی مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در گفتگو با خبرنگارحوزه رفاه و تعاونگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد:برای رفاه حال افراد ساکن در مناطق محروم و کم برخورداری  که مشتاق زیارت عتبات عالیات هستند و شرایط مالی آن ها مناسب نیست، وام های قرض الحسنه ۵۰۰ هزار تومانی را در نظر گرفته ایم.

وی در ادامه تصریح کرد: این وام قرض الحسنه در راستای اجرای طرح سفرهای ارزان قیمت در نظر گرفته شده و مجموع هزینه هر سفر ارزان قیمت برای افراد بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان تمام می شود.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: کارمزد وام قرض الحسنه ۵۰۰ هزار تومانی  ۲ درصد است و  به صورت ۱۲ قسط ۴۲ هزار تومانی از دریافت کنندگان اخذ می شود.

آقایی همچنین یادآور شد: در مجموع ۲ هزار فقره وام ۵۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است و با توجه به بودجه ای که برای آن تعیین شده است، در پرداخت تعداد بیشتر محدودیت وجود دارد. البته این بسته حمایتی برای افراد محروم پیش بینی شده است تا شرایط زیارت برای این افراد نیز فراهم شود.

وی تاکید کرد: تسهیلات فوق در مجموع در هر کاروان به ۲۰ درصد از زائران ارائه می شود و در استان تهران نیز مردم مناطق محروم پایتخت می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :