کدخبر : 21210 |

جلسه هم اندیشی ستاد عتبات عالیات و اداره کل اوقاف قزوین با محوریت اربعین


جلسه هم اندیشی ستاد عتبات عالیات و اداره کل اوقاف قزوین در راستای خدمات دهی به زائرین اربعین حسینی برگزار شد. هم چنین جلسه ستاد هماهنگی اجرای چهل و یکمین دوره مسابقات قران کریم در دفتر مدیر کل با حضور حجت الاسم مجیدی و حجت الاسلام نوروزی ، رئیس اداره امورقرآنی و روابط عمومی برگزار شد.

به گزارش  بقاع نیوز از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ، جلسه هم اندیشی ستاد عتبات عالیات و اداره کل اوقاف قزوین در راستای خدمات دهی به زائرین اربعین حسینی برگزار شد.
حامد کبودند رئیس ستاد عتبات عالیات استان قزوین در این خصوص این جلسه اظهار داشت : با توجه به زمان ۱۰۱ روز تا اربعین حسینی نیاز به جلسات هم اندیشی با سایر نهادهای مشترک در این حوزه ضروری بود لذا باتوجه به حضور و خدمات اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در سال گذشته این نیاز دوچندان می شدکه الحمدالله این جلسه با حضور رئیس تاد مردمی اربعین در این اداره کل برگزار و موارد مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.
سید مصطفی مجیدی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین هم در خصوص این جلسه اظهار داشت : همانگونه که مستحضرید بیش از ۷۰ درصد از نیات واقفین خیراندیش استان قزوین در خصوص تعظیم و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) است لذا به همین منظور این جلسه به منظور هماهنگی و همکاری بیشتر برگزار شد و خداروشکر موارد خوب و مطلوبی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و ان شاالله شاهد خدمات دهی مطلوب تر به زائرین محترم باشیم.

برگزاری جلسه ستاد اجرای مسابقات استانی قرآنی کریم اوقاف قزوین

جلسه ستاد هماهنگی اجرای چهل و یکمین دوره مسابقات قران کریم امروز در دفتر مدیر کل با حضور حجت الاسم مجیدی و حجت الاسلام نوروزی ، رئیس اداره امورقرآنی و روابط عمومی پیرامون نحوه برگزاری ایندوره از مسابقات برگزار شد.
حجت الاسلام مجیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در ابتدای این جلسه گفت: در مسیر برگزاری ایندوره از مسابقات علاوه بر تلطیف و معطر شدن جامعه به عطر قرآنی در پی آموزش فرزندان با بهره گیری از آیات قرآن کریم و واکسینه شدن آنان در مقابل هجمه های شیطانی دشمنان دین مبین اسلام هستیم

علی عظیمی رئیس اداره امورقرآنی در ادامه افزود: ۱۴۴ نفر از خواهران وبرادارن منتخب اجرای مسابقات مرحله شهرستانی شامل قزوین – تاکستان – آبیک- البرز و بوئین زهرا به ایندوره از مسابقات استانی راه یافته که بمدت دو روز ( ۹ و ۱۰ مرداد ماه ۱۳۹۷) درسالن آمفی تئاتر شهید سردار آقایی نیروی انتظامی رقابت و نفرات برگزیده هر رشته جهت شرکت در مسابقات کشوری معرفی میگردد

رئیس اداره امور قرآنی گفت: شرکت کنندگان در ۱۲ رشته شامل حفظ ۵-۱۰-۲۰ و کل قرآن مجید – ترتیل- قرائت – ابتهال- اذان- دعا خوانی – مدیحه سرائی و معارف به رقابت می پردازند.
وی مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات را روز ۱۱ مردادماه همزمان با اقامه نمازمغرب و عشاء در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین اعلام نمود.
عظیمی همچنین خبر از برگزاری طرح ارتقاء سطح متسابقین مرحله استانی داد و اظهار داشت : به منظور آشنا شدن متسابقین محترم مرحله استانی با قوانین و مقررات یک دوره طرح ارتقاء با حضور مربیان و داوران جهت تشریح این قوانین روز سه شنبه ۲ مردادماه ۱۳۹۷ از ساعت ۹:۳۰ صبح در سالن اجتماعات شهید مسعود امامی استانداری قزوین برگزار می شود که حضور کلیه متسابقین راه یافته به مرحله استانی در این دوره الزامی است.
عظیمی در خاتمه گفت : مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات با همکاری و مشارکت سازمان فرهنگی و ورزشی و زیباسازی شهرداری قزوین و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی استان قزوین برگزار می شود که به صورت زنده از شبکه قرآن سداوسیما پخش می گردد.
انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :