کدخبر : 21190 |

ارادت آیت الله العظمی بروجردی به کریمه اهل بیت


نشست ائمه جماعات مساجد شهر تهران و جامعه روحانیت مبارز شرق تهران، با حضور “حضرت آیت الله سیدهاشم حمیدی”، نماینده ولی فقیه و مراجع معظم تقلید، و با جمعی از علما و طلاب در مسجد انصارالحسین(ع) برگزار شد.

به گزارش بقاع نیوز، آیت الله سید هاشم حمیدی، نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره های اول و دوم و استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه، در این نشست، به شرح زیر سخنرانی کردند:

دهه گرامت ابتکار جالب برخی دستگاه های فرهنگی در تغییر این تصور نادرست است که “تشیع” صرفا مذهب گریه و سوگواری است. دهه های کرامت و “ولایت و امامت” موجب افزایش نشاط معنوی و شادی پایدار و عاقلانه و مطابق با آموزه های قرآن و عترت(ع) در کشور شده است.
دهه کرامت زمینه ساز آشنایی بیشتر ایرانیان و مردم سایر کشورها با سبک زندگی، سیره و آموزه های حضرت امام رضا(ع) شده است بنابراین ائمه جماعات مساجد و مبلغان و خطبا اهمیت این دهه را برای مردم تبیین کنند.
دشمنان به ویژه استکبار جهانی به رهبری آمریکای جنایت پیشه تلاش دارند از طرق مختلف از جمله افزایش تحریم های اقتصادی و افزایش فساد و مفاسد اخلاقی در کشور، مردم را نسبت به آینده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بدبین کند.
کشورمان تحت توجهات حضرت ولی عصر(عج)، تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری، ایستادگی مردم ولایت مدار و بیداری روحانیون و حوزه های علمیه، و بیداری نیروهای مسلح و فرهنگی اعم از ارتش، بسیج و سپاه از مشکلات اقتصادی پیش رو به سلامت عبور خواهد کرد.
علما و مبلغان دین باید بصیرت سیاسی و تقوی جمعی مردم را ارتقا دهند و حتی برای یک لحظه نیز از مبارزه با دشمنان دست برندارند. حضرت امام خمینی(ره) فرمودند اگر در برابر دشمن، کوتاه بیایید و یک گام عقب نشینی کنید، حتما دشمن چندین گام پیشروی می کند.
استغفار و توبه واقعی بنابر کلام حضرت امیرالمومنین(ع) چند مرحله دارد؛ اول اینکه از رفتار گذشته خود پشیمان شود. ثانیا، قصد ترک گذشته کند. ثالثا، اگر به کسی بدی کرده، آن را جبران کند. رابعا از لذت گناه نیز توبه کند. خامسا، قصد کند دیگر آن گناه را انجام ندهد.
یادآور می شود مسجد انصارالحسین(ع) واقع در خیابان پنجم نیروی هوایی تهران به امامت جماعت آیت الله سیدهاشم حمیدی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه، مرکز نشر معارف قرآن و عترت(ع)، پایگاه انقلابیون و همچنین محل برگزاری جلسات جامعه روحانیت مبارز شرق تهران است و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانند با شماره ۰۲۱۷۷۵۷۷۷۴۲ تماس بگیرند.
انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :