کدخبر : 21174 |

بزرگداشت امامزاده صالح (ع) /سی وچهارمین نشست هیئت فرزندان شاهد/تعویض پرچم گنبد صالح بن موسی با پرچم سبز رضوی


همایش بزرگداشت امامزاده صالح (ع) و سی وچهارمین نشست ماهانه هیئت فرزندان شاهد با حضور مسئولین کشوری،خادمین حرم امام رضا (ع) ،خانواده شهدا ، دلدادگان و عاشقان اهل بیت (ع) در جوار آستان امامزاده صالح (ع) برگزارشد.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز،حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری در این مراسم با اشاره آیه ۳۵ سوره احزاب به تبین صفات عاشقان واقعی اهل بیت و امام رضا (ع) پرداخت و گفت: عاشقا ن امام رضا باید رنگ و بوی امام رضایی داشته باشند. ما اگر در زمان امام رضا زندگی می کردیم حتما حال و هوای زندگی ما حال و هوای محبوبمان بود.

وی با انتقاد از وضعیت نابسامان کنونی و مسابفه بی حیایی،نق زدن،دروغ و بخل در جامعه گفت:در جامعه ای که ما می گوییم عاشق اهل بیت و عاشق فاطمه زهرا (س) هستیم نباید چنین مسابقاتی وجود داشته باشد.

یادگاری در خطاب به مسئولین کشوری گفت: اگر قسم می خوریم نوکر و خدمتگزار ملت خواهیم بود و این چنین عمل نکنیم دروغ است. وبه ملت دروغ گفته ایم.

وی با تاکید بر مطالعه دقیق این ایه از قرآن کریم به حضارگفت: این ایه ۱۰ مسابقه را برای دوستداران اهل بیت و امام رضایی ها معرفی می کند:

۱.مسابقه تسلیم،در تسلیم به امر خدا  با هم مسابقه دهید.هرجا حرف خدا را شنیدیم بگوییم چشم الاسلام هوالتسلیم.

۲.مسابقه ایمان،(ایمان یعنی باور) ما باور داریم که آتش می سوزاند لذا از آن دوری می کنیم ولی باور نداریم که گناه همانند آتش می سوزاند.ما نجس بودن نجاست را باور داریم اما نجس بودن شراب را باور نداریم.

وی که در هر پاراگرافی تلنگری به مسئولین می زد اینبار نیز با خطاب به آنان افزود: ای مسئولین اینکه  خدا فرموده بارکج به مقصد نمی رسه را باور کنید. ÷باور کنید دست درازی به بیت المال از حلقوم خودتون و بچه هاتون پایین نمی رود. باور کنید اگر به مردم خدمت کنیم خدا به ما خدمت می کند. باور کنیداگر رحم کنیم خدا رحم می کند. باور کنید اگر ظلم کنید خدا ظلم می کند. حرفهای خدا و پیامبر را باورکنیم.

یادگاری با توصیه به مردم در عمل به گفته های سخنرانان وخطبا گفت:  ما سخرانان همانند داروخانه ای می مانیم که برای بیماران دارو می دهیم در حالی خودمان هم شاید آن بیماری را داشته باشیم .

ما حرفهای درستی می زنیم و شما به آنها عمل کنید هرچنذ شاید ما خودمان به آنها عمل نکنیم به دلیل اینکه خودمان هم خودمان را باور نکرده ایم.

۳.مسابقه اطاعت ۴.مسابقه صداقت  باز هم روی انگار روی صحبتش بیشتر با مسئولین بود افزود:مشکل اساسی امروز جامعه ما دروغ و دو رویی است .امروزه جامعه ما پر از دروغ است،دروغ در اتتخابات،دروغ در گزارشات ،دروغ در گزینش و بالاخره دروغ در ازدواج وی از مردم خواست،مردم بیایید راست بگوییم ولو اینکه به ضررمان باشد.

۵.مسابقه صبر ۶.مسابقه خشوع ۷ .مسابقه صدقه، وی با اشاره به خصوصیات برجسته فاطمه الزهرا در گذشت ،ایثار و کمک به فقرا گفت: اگر ما مسابقه صدقه می داشتیم امروز ۱۵ میلیون فقیر در جامعه ۸۰ ملیونی وجود نداشت.

۸و۹٫کنترل شهوت، وی در با اشاره برصواب و اجر کنترل شهوت افزود:طبق روایات اهل بیت ع هرکس کنترل شهوت نماید همانند کسی است که شهید شده باشد.

۱۰.مسابقه یاد خدا یادگاری در پایان  مسابقه یاد خدا را به عنوان دهمین مسابقه مورد نیاز جامعه عنوان کرد و گفت: فقط در زمان گرفتاری و بی پولی یاد خدا نکنیم بیایید در زمان پولداری و خوشی و عروسی هم یاد خدا باشیم .

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: با شرکت در این ۱۰ مسابقه ما امام رضایی تر خواهیم شد و خداوند مدال اجر عظیم برای شما کنار گذاشته است.

در ادامه برنامه طبق سنت هر ماهه ،شال  متبرک شده استان امام زاده صالح ع به خانواده شهدا از جمله فرزند شهید دکتر بهشتی شهید هفتم تیر مجلس جمهوری اسلامی ،فرزندان شهید فائزه و شهاب منصوری، خواهر بزرگوار شهید حسن اجاره دار و همسر شهید محمد عینی،مادر شهید سرو قامت و مظلوم خیابان پاسداران شهید امانی ،پدر و مادر شهید علمدار،پدر و مادر شهید بایرامی  و مادر سه شهید، شهیدان قربانی  اهدا شد.

در پایان برنامه  اجرای برنامه نقاره زنی  و تعویض پرچم گنبد صالح بن موسی با پرچم سبز رضوی توسط خادمین حرم رضوی حال و هوایی حرم رضوی را برای هر زائری که  به عشق زیارت اقا امام رضا به استان مقدس برادرش امامزاده صالح ابن موسی کاظم ع امده بودند را زنده کرد.

انتهای خبر/

مربوطه به : آخرین عناوینمعارفدین و اندیشهاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :