کدخبر : 21114 |

اعزام ۴۰ نفر از مددجویان شیعه و سنی تحت حمایت کمیته امداد از شهرستان عسلویه به کربلای معلی


در دهه کرامت تعداد ۴۰ نفر از مددجویان شیعه و سنی تحت حمایت کمیته امداد از شهرستان عسلویه به کربلای معلی اعزام می‌شوند و تعداد ۲۰۰ نفر از مدد جویان این نهاد طبق برنامه هماهنگ شده که بیشتر از اهل سنت هستند در دهه کرامت به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

به گزارش بقاع نیوز از خبرگزاری تسنیم در عسلویه، سید علی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در عسلویه توانمندسازی مددجویان را از مهم‌ترین برنامه کمیته امداد دانست و اظهار داشت: توانمندسازی، مهارت‌آموزی و کارآفرینی سه مؤلفه راهبردی برای ایجاد فرصت‌های شغلی مددجویان است.

وی نقش مهم توانمند سازی در ایجاد اشتغال و استقلال اقتصادی و معیشتی مددجویان را مورد اشاره قرار داد افزود: کوتاه شدن دوره کمک به مددجویان به عنوان یک ضرورت مورد توجه است که با روش‌های مختلف، خانواده نیازمند را به خودکفایی و استقلال اقتصادی و معیشتی رسانده می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان عسلویه از اعزام مددجویان به کربلا خبرداد و بیان کرد: در دهه کرامت تعداد ۴۰ نفر از مددجویان شیعه و سنی تحت حمایت کمیته امداد از شهرستان عسلویه به کربلای معلی اعزام می‌شوند.

حسینی افزود: با توجه به پیوند عمیق مردم شهرستان عسلویه به خاندان مطهر اهل‌بیت(ع) هرساله تعداد زیادی از مددجویان شیعه و اهل سنت مشتاقانه راهی سفرهای زیارتی می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: که به حول و قوه الهی تعداد ۲۰۰ نفر از مدد جویان این نهاد طبق برنامه هماهنگ شده که بیشتر از اهل سنت هستند در دهه کرامت به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

رئیس کمیته امداد شهرستان عسلویه ضمن تقدیر از مجموعه سپاه، امام‌جمعه، فرماندار، خیران و برخی از شرکت‌های مستقر در عسلویه تصریح کرد: اعزام کاروان زیارتی شیعه و سنی سبب اتحاد، تحکیم وحدت و هم‌دلی بیشتر بین برادران شیعه و سنی در منطقه شده و این حرکت فرهنگی در تحقق منویات مقام معظم رهبری است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۹۷۰ خانوار با ۲ هزار و ۳۵۰ نفر، تعداد ۳۰۰ دانش‌آموز و ۷۰ نفر دانشجو شیعه و سنی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی عسلویه قرار دارند.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :