کدخبر : 21065 |

در سال گذشته مازندران رتبه سوم اعزام زائر به عتبات را به دست آورد


مازندران در اعزام زائران به عتبات عالیات در سال گذشته رتبه سوم را کسب کرده است همچنین از نظر نرخ جمعیت بین استان های پرجمعیت رتبه اول را دارد.

به گزارش بقاع نیوز از خبرگزاری مهر، حبیب الله ساداتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در اربعین حسینی بیش از۴۱ هزار نفر و در ایام عادی بیش از ۳۵ هزار نفر روانه عتبات عالیات شدند از مردم خواست برای سفر به عتبات عالیات به ۲۲۰ دفتر زیارتی مجاز و سایت حج و زیارت مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه مازندران در اعزام زائران به عتبات عالیات در سال گذشته رتبه سوم را کسب کرده است افزود: همچنین از نظر نرخ جمعیت بین استان های پرجمعیت رتبه اول را کسب کردیم.

وی افزود: ۴۷ درصد زائران را مردان و ۴۳ درصد زائران حج تمتع را بانوان تشکیل می دهند و گروههای سنی ۵۰ سال به بالا بیشترین شمار زائران را تشکل می دهند.

ساداتی با اشاره به اینکه امسال سه هزار و ۳۲۰ زائر استان به حج تمتع اعزام می شود به مشکل مسکن در مدینه منوره در سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: به خاطر توسعه حرم، شمار هتل ها کاهش یافته است بنابراین طول سفر و اقامت زائران در مدینه منوره پنج تا شش روز خواهد بود.

مسئول ستاد منطقه یک زائران حج تمتع در مدینه منوره از برگزاری همایش سه هزار نفری با حضور نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در استان خبر داد و گفت: در این همایش زائران با مسائل و مناسک ویژه حج آشنا شدند.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :