کدخبر : 21026 |

دغدغه ای به نام کم آبی در امام زاده احمد بن محسن بن زین العابدین (ع) نطنز


امام زاده احمد بن محسن بن زین العابدین (ع) نطنز هم با شروع فصل گرما چند وقتی می شود که با معضل کم آبی دست و پنجه نرم می کند.

محمد ابراهیمی خادم این امامزاده  در گفت و گو با خبرنگار بقاع نیوز،با اشاره به مشکل بی آبی امامزاده احمد(ع) می گوید: « مدتی می شود که به علت کمبود و قطع مکرر آب با مشکل بی آبی امامزاده روبرو شدیم. برای حل این مشکل با استعانت به درگاه خدا و کرم اهل بیت همچنین باکمک های مردمی خرید تانکری آب به صورت روزانه برای امامزاده را در دستور کار خود قرار دادیم.با خرید حداقل سی هزار لیتر آب به صورت روزانه ( که حداقل هزینه آن ۲۵۰ هزار تومان می شود) سعی کردیم تا حدودی مشکل بی آبی امامزاده را حل کنیم.»

موقعیت جغرافیایی امامزاده احمد(ع) که در فاصله ۵ کیلومتری شهر نطنز بر فراز بلندی  و مشرف به روستای خفر در مجاورت آزاد راه تهران اصفهان قرار دارد، باعث شده است تا این امامزاده روزانه پذیرای زائران و مسافرانی باشد که از شهرهای دور و نزدیک برای عبادت و استراحت ساعاتی را میهمان امامزاده احمد(ع) می شوند.

حضور بی شمار زائران در فصل تابستان در این امامزاده باعث شده است تا کمبود آب به یکی از اصلی ترین دغدغه های تولیت این امامزاده تبدیل شود.

ابراهیمی از مشکلات کمبود آب امامزاده احمد(ع) می گوید: «مشکلات کم آبی تمامی ندارد. برای حل این مشکل، آب مورد نیاز امامزاده را با کمک خیرین و بانیان روزانه به شکل تانکری آب تهیه می کنیم.سعی می کنیم تا خدمات رسانی به زائرین را به هر نحو و بدون هیچ خللی انجام دهیم که در این راه با عنایت به خدا موفق بودیم. باید بگوییم لبخند رضایت زائرین بالاترین پاداش و تشویق برای خادمین امامزاده است.»

تولیت و مسئولان امامزاده احمد(ع) چند وقتی می شود که کمک های خیرین و مردم را به سوی خرید و ذخیره آب برای رفاه حال زائرین سوق می دهند.

ابراهیمی می گوید: «شرایط فعلی(خرید آب) برای این امامزاده که در شرایط عادی هم برای حقوق کارگران خدماتی و هزینه های خدمات و تعمیرات در مضیقه است به شدت نگران کننده است. هر چند همواره در سخت ترین بحرانها با کرامت های این امامزاده و حمایت های مردمی توانسته ایم مشکلات را حل کنیم. اما هنوز دغدغه تامین آب امامزاده برقرار است.»

این روزها حجم ورودی زائرین امام زاده احمد(ع) چند برابر شده است به گونه ای که گاهی اوقات صدها زائر در امامزاده اسکان داده می شوند. تولیت امامزاده برای  اینکه تانکرها پاسخگوی آب مورد نیاز زائران باشند ناچار سرویس های بهداشتی مردانه و زنانه را به دو چشمه تقلیل داده و بقیه چشمه ها را مسدود کردند.

خادم امامزاده با اشاره به این موضوع می گوید: «برای اینکه مقدار آب خریداری شده پاسخگوی نیاز زائرین باشد ناچار به اجرای راهکارهایی شدیم. با توجه به حجم آب مصرفی در محوطه ها و شستن ظروف و البسه توسط مسافرانی که از امامزاده به عنوان مکانی تفریحی برای اسکان خود استفاده می کنند ناچار شدیم شیرهای آب محوطه را تنها روزهای پنج شنبه و جمعه باز بگذاریم.»

ابراهیمی می گوید: نبود تانکر حمل آب هم از دیگر معضلاتی است که معمولا در حمل آب امامزاده مشکلاتی را به دنبال دارد. «چندی پیش از سوی شهردار نطنز دستور ارسال  تانکری آب اضطراری برای شرب و سرویس های بهداشتی زائرین امامزاده صادر شد. متاسفانه با وجود پیگیری های فراوان مسئولان به دلیل پیدا نشدن تانکر حمل آب این آب به امامزاده نرسید.

وی با تشکر از حضور و حمایت همیشگی بانیان و خیرین امامزاده گفت:نبود تانکر حمل آب باعث می شود تا محدودیت هایی در آب رسانی داشته باشیم. تصمیم داریم برای ذخیره آب ۳ و ۴ تانکر خریداری کنیم که در این راه باز هم چشم به حمایت خیرین داریم. امیدواریم با عنایت اهل بیت و حمایت خیرین این مشکل را هم حل کنیم.»

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهبیان مشکلاتاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :