کدخبر : 21044 |

دهمین جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو درکاشان


جشنوازه آه و آهو بعد از برگزاری ده دوره ه به بلوغ فکری رسیده است و طی سالهای گذشته فرصتی برای عرض ارادت به خاندان اهل بیت(ع) بویژه حضرت معصومه(س)، امام رضا(ع) و بزرگداشت احمد ابن موسی(ع) فرزندان حضرت موسی بن جعفر(ع) فراهم شده است.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان استان اصفهان، مدیرعامل مؤسسه خادمین حضرت امام رضا (ع) درکاشان، در نشست خبری با اهالی رسانه گفت: ورود پرچم گنبد امام رضا(ع) به محل جشنواره، نقاره زنی به صورت زنده، اهدای گل به دختران به مناسبت روز دختردر مراسم افتتاحیه و دیگر بخش های فرهنگی هنری را از جمله برنامه های آیین افتتاحیه است.

روح الله توکلی، افزود: برگزاری این جشنواره در قالب ۱۱ شب ۱۱همایش متنوع تخصصی را از ۲۴ تیرماه تا سوم مردادماه تاکیدکرد و گفت: این همایش ها شامل همایش طب با موضوع سلامت مادران، همایش انتظار، مهدویت و امام رضا(ع)، همایش خانواده، همایش باب الجواد ویژه نوجوانان، همایش کودکان رضوی، نخستین همایش شمس الشموس با موضوع امام رضا(ع)، همایش بزرگداشت مقام امامزادگان بقاع متبرکه ، همایش طب رضوی، جشن شب میلاد و جشن ملی زیر سایه خورشید با حضور خدام حرم رضوی به ترتیب از اولین شب تا یادهمین شب این جشنواره ملی برگزار می شود.

شعر خوانی صابر خراسانی و اجرای امید معنوی در دو همایش انتظار و شمس الشموس

وی شعر خوانی صابر خراسانی و اجرای امید معنوی را در دو همایش انتظار و شمس الشموس تاکید و تصریح کرد: همایش انتظار، مهدویت و امام رضا(ع) با سخنرانی حجت الاسلام ابوالقاسمی در ۲۶ تیرماه، همایش خانواده با سخنرانی حجت الاسلام دهنوی ۲۷تیرماه، همایش باب الجواد ویژه نوجوانان با سخنرانی استاد اخلاق و قرآن سید رضا واجدی ۲۸ تیرماه ، همایش کودکان رضوی با حضور حجت الاسلام مهدی زاده ۲۹ تیرماه، نخستین همایش شمس الشموس با سخنرانی حجت الاسلام مباشری ۳۰ تیرماه و همایش بزرگداشت مقام امامزادگان با حضور خادمان بقاع متبرکه و تجلیل از آنها ۳۱ تیرماه برگزار می شود.

به گفته وی، مدیرعامل مؤسسه خادمان حضرت امام رضا (ع) درکاشان، تقدیر از پیشکسوتان، مادران شهدا، همسران جانبازان، نخبگان دانش آموزی، مداحان و شعرای آئینی از دیگر برنامه های همایش ها در طول برگزاری جشواره دهم است.

اجرای یکصد آیتم برنامه فرهنگی، هنری مذهبی با حضور ۲۰۰ نفر عوامل اجرایی جشنواره

این خادمیار حرم رضوی، اجرای بیش از یکصد آیتم برنامه در دهمین جشنواره ملی آه و آهو در قالب ۱۱ همایش با حضور سخنرانان و اساتیدحوزه و دانشگاه را یادآورشد و گفت: جشنوازه آه و آهو بعد از برگزاری ده دوره ه به بلوغ فکری رسیده است و طی سالهای گذشته فرصتی برای عرض ارادت به خاندان اهل بیت(ع) بویژه حضرت معصومه(س)، امام رضا(ع) و بزرگداشت احمد ابن موسی(ع) فرزندان حضرت موسی بن جعفر(ع) فراهم شده است.

توکلی، افزود: برگزاری این جشنواره سبب تغییر در مرزهای فیزیکی حرم امام رضا(ع) شده است به طوریکه حس خدمت معنوی و رهنگی را باترویج فرهنگ رضوی در بین نوجوانان و جوانان این شهرستان اشاعه داده است.

وی، ایجاد نشاط دینی و شکوه معنوی را با عطر رضوی یکی از ویژگی های جشنواره دهم آه و آهو دانست و گفت: اتاق فکر جشنواره دهم از ۱۰ ماه قبل شروع به فعالیت کرد و با تغییرات زیاد در محتوا از نظرکمی و کیفی امسال از جمله توسعه وسعت محل برگزاری جشنواره به ۱۰ هزار متربع و زیبایی بصری آن با نماد باب الجواد برای ورودی جشنواره را در دستورکار قرارداد.

به گفته وی، ایجاد غرفه کودکان رضوی با وسعت ۴۰۰ مترمربع برای نقاشی، داستان نویسی، نقالی با موضوع امام رضا(ع) و غرفه هشت بهشت برای نوجوانان ازز دیگر تغییرات کمی و کیفی جشنواره دهم است.

ایجاد غرفه هشت بهشت برای نوجوانان با ۸ آیتم

این جوان فعال فرهنگی اجتماعی، اظهارداشت: غرفه نوجوان هشت بهشت با عناوین بهشت نخست انتظار پروانه ای با موضوع امام زمان(عج)، رزق معنوی و مسابقات مهدوی، بهشت دوم کامنت هشتم با هشت نکته در رابطه با فضای مجازی، هشت تارنمای برتر، هشت صفحه برتر، بهشت سوم پهلوان سعید، بهشت چهارم هشتک و مایحتاج فرهنگی نوجوانان، بهشت پنجم حمایت از کالای ایرانی مسابقه سیاه و سفید، بهشت ششم آموزش دوران نوجوانی، بهشت هفتم مظلومانه و همدری با کودکان مظلوم دنیا و بهشت هشتم تجدید میثاق با اثر انگشت از سند امام رضا(ع) با موضوع خادم یاری نامگذاری و طراحی شده است.

توکلی، ایجاد عکاسخانه و عکس یادگاری، رادیو نمایشگاه، و نمایشگاه عکس هشت را نیز از تغییرات دهمین جشنوئاره برشمرد و گفت: نمایشگاه عکس هشت با نمایش تعداد ۳۲ تابلو عکس برتر از نمایشگاه های ملی عکس امام رضا(ع) برگزار می شود.

وی، در پایان آماده سازی جشنواره دهم با تلاش شبانه روزی ۱۰ هزار نفر ساعت از جوانان و نوجوانان کاشانی که همگی بصورت افتخاری و علاقه وافر به امام مهربانی ها کار می کنند خاطرنشان کرد و گفت: نماز جماعت مغرب و عشا نیز امسال همانند سال های گذشته آغازگر هر شب جشنواره در کاشان خواهد بود.

به گفته وی، جشنواره ملی فرهنگی، هنری آه و آهو در کاشان ، جشن ملی زیر سایه خورشید و حضور کارو.ان زیر سایه خورشید متشکل از خدام حرم رضوی هر سال به همت عوامل اجرایی موسسه خادمین حضرت امام رضا(ع) در این شهرستان و تعامل و رایزنی آنها با آستان قدس رضوی برگزار می شود.

دهمین جشنواره ملی فرهنگی، هنری آه و آهو در شهرستان کاشان به عنوان ویژه برنامه شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در دهه کرامت از ۲۴ تیرماه تا سوم مرداد ماه به مدت ۱۱ شب در دبیرستان ماندگار امام خمینی(ره) کاشان برگزار می شود.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :