کدخبر : 21023 |

با حضور قائم مقام سازمان اوقاف مدیر کل اوقاف چهارمحال و بختیاری معرفی شد


آئین تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری حجت الاسلام حسن امیری در سالن اجتماعات سازمان برنامه و بودجه این استان برگزار شد.

به گزارش بقاع نیوز از خبرگزاری شبستان، جعفر مردانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری (۱۹ تیر) در آئین تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری که در سالن اجتماعات سازمان برنامه و بودجه استان برگزار شد، گفت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به دین و مقوله فرهنگ دارد و همواره از برنامه ها و اقدامات فرهنگی حمایت می کند.

وی افزود: سال گذشته ۳۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه وقف استان اختصاص داده شد که تاکنون بیش از نیمی از آن جذب شده و امسال اعتبار بیشتری برای این حوزه در نظر گرفته می شود.

بر اساس این گزارش در ادامه حجت الاسلام مرتضی عزیزی، مدیرکل سابق وقف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری، با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در سه سال اخیر گفت: رشد ۱۴۰ درصدی احداث، مرمت و تعمیر بقاع متبرکه، رشد صددرصدی اجارات، انجام طرح یاس نبوی، نشاط معنوی، آرامش بهاری، اجرای مسابقات قرآنی و اعزام مبلغ بخشی از این فعالیت ها بوده است.

وی از ثبت یک هزار و ۶۹۰ موقوفه در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۰۰ موقوفه منفعتی و مابقی موقوفات انتفاعی، امامزادگان، حسینیه ها و تکایا است.

خاطرنشان می شود: در این آئین از خدمات سه ساله حجت الاسلام مرتضی عزیزی مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری قدردانی و حجت الاسلام حسن امیری به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :