کدخبر : 20987 |

دفن مردگان در بهشت زهرا همسو با افزایش قیمت و گرانی در کلان شهر تهران


در سال‌های اخیر این سازمان روزانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ متوفی شهر تهران و سالانه حدود بیش از ۵۰ هزار نفر از متوفیان را پذیرش کرد که از این تعداد بیش از ۳۵ هزار نفر در بهشت زهرا (س) دفن شده‌اند.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از پایگاه خبری آفتاب، درجریان هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران لایحه اصلاحیه مصوب تعیین بهای خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا (س) در دستور کار اعضا قرار گرفت و در نهایت برخی از خدمات این سازمان افزایش پیدا کرد.

براساس این لایحه در سال‌های اخیر این سازمان روزانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ متوفی شهر تهران و سالانه حدود بیش از ۵۰ هزار نفر از متوفیان را پذیرش کرد که از این تعداد بیش از ۳۵ هزار نفر در بهشت زهرا (س) دفن شده‌اند.
همچنین در سال ۹۶ بیش از ۲۲ هزار نفر از شهروندان تهرانی از سیستم قبر رایگان استفاده کرده‌اند و خدمت رسانی مستمر و بدون وقفه انجام شده و علاوه بر این نرخ خدمات قابل ارائه سازمان از سال ۹۰ تابه امروز افزایش نداشته است.
براساس نرخ‌های پیشنهادی شهرداری، به دلیل آنکه ۹۵ درصد از ظرفیت قبور فاز دو بهشت زهرا به اتمام رسیده، هزینه قبور باقیمانده فاز ۲ از قطعه ۲۰۰ تا ۲۵۸ به قیمت ۹ میلیون تومان تعیین و درخواست جایگزینی با نرخ گذشته این قطعات می‌شود.
همچنین پیشنهاد شده نحوه قیمت در فاز ۳ یعنی قطعات ۳۰۰ تا ۳۲۵ که تکمیل و تطهیر شده است تا پرشدن ۷۰ درصد ظرفیت طبقه زیرین رایگان و طبقات فوقانی آن به ازای هر قطعه ۱۰۰ میلیون ریال، ظرفیت ۷۰ تا ۸۰ درصد از این نرخ به ۲۰ میلیون ریال و در زمان ظرفیت ۸۰ تا ۹۰ درصد ۳۰ میلیون ریال، ۹۰ تا ۱۰۰ درصد ۴۵ میلیون ریال باشد.
براساس این لایحه تدفین در سایر آرامستان‌ها مانند مساجد، امامزاده‌ها و بقاع متبرکه ممنوع است و در صورت دفن مجاز بابت هر متوفی حداکثر ۵ درصد مبلغ دریافتی و یا معادل ۱۵ میلیون ریال در وجه سازمان بهشت زهرا باید واریز شود.
در بخش دیگری از این لایحه پیشنهاد شده هزینه افزایش هر طبقه قبر در قبور ۳۰ ساله، ۵ میلیون تومان، هزینه افزایش هر طبقه در قبور خالی فاز ۱ و ۲، ۵ میلیون تومان، خدمات نگهداری سالیانه آرامگاه‌ها در بهشت زهرا ۶۵۰ هزار تومان، هزینه سنگ قبر ۱۰۰ هزار تومان، هزینه آماده‌سازی قبر ۵۰ هزار تومان، نصب سنگ قبر ۵۰ هزار تومان، نگهداری متوفی در سردخانه روزانه ۲۰ هزار تومان و تابلوی سر مزار ۱۵ هزار تومان، ترمه ۴۰ هزار تومان و کاور بسته بندی متوفی ۲۰ هزار تومان می‌باشد.
انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :