کدخبر : 20948 |

بقاع متبرکه و مساجد استان گلستان عزادار شهادت رئیس مذهب مکتب تشیع


آیین های عزاداری در مساجد، حسینیه ها، بقاع متبرکه شاخص استان گلستان با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و برپایی دسته‌های سینه زنی برگزار شد.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم سوگواری سالروز شهادت امام ششم شیعیان امام جعفر صادق (ع) در مناطق مختلف استان گلستان همراه با مراسم دسته روی در گرگان نیز برگزار شد. دسته روی هیات های مذهبی از برخی مساجد گرگان به سمت امامزاده عبدالله این شهر از جمله آیین های برگزار شده بود.در سایر شهرهای گلستان از جمله گنبد کاووس واقع در شرق استان مردم ولایتمدار منطقه در قالب دسته روی و عزاداری برای امام صادق (ع) مرثیه سرایی کردند.

مردم مومن و ولایت‌مدار استان گلستان با حضور در مساجد و حسینیه‌ها به برگزاری مراسم سوگواری و خواندن ادعیه ویژه شهادت حضرت امام جعفرصادق (ع) پرداختند.

هیئت‌های مذهبی در قالب دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی عزاداری کرده و با برپایی مراسم سوگواری ارادت و عشق خود را به امام رئوف، جلوه جود و سخا امام شیعیان حضرت امام جعفر صادق (ع) ابراز داشتند.

مراسم سوگواری شهادت امام ششم شیعیان از سوی هیئت‌های مذهبی در شهرها و نقاط مختلف استان گلستان برپا شد.

همچنین به مناسبت سالروز شهادت امام جعفرصادق (ع)، مراسم عزاداری با حضور عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیز در بقاع متبرکه استان برگزار شد.

در استان گلستان حدود یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر متشکل از اقوام، مذاهب و نژادهای مختلف زندگی می کنند.

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :