کدخبر : 20951 |

کاروان طلاب و روحانیون و جوانان در عزای صادق آل عبا رئیس مکتب شیعه جعفری


حرکت دسته عزاداری و سوگواری عزاداران شیخ الائمه(ع) در خیابان‌های مختلف شهر اراک آغاز و به سمت مصلی بیت‌المقدس اراک محل تجمع عزاداران امام صادق(ع) ادامه یافته و در دیگر شهرها هم مردم در قالب کاروان عزاداری به سوگواری می‌پردازند.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، در سالروز شهادت امام ششم شیعیان امام صادق(ع) رئیس مکتب شیعه براساس سنت هر ساله دسته عزاداری هیئت‌های عزاداری در استان مرکزی و شهر اراک در خیابان‌های این شهر و استان به عزاداری می‌پردازد.

در این کاروان طلاب و روحانیون و جوانان با لباس مشکی در عزای صادق آل عبا رئیس مکتب شیعه جعفری به عزاداری پرداختند.

حرکت دسته عزاداری و سوگواری عزاداران شیخ الائمه(ع) در خیابان‌های مختلف شهر اراک آغاز و به سمت مصلی بیت‌المقدس اراک محل تجمع عزاداران امام صادق(ع) ادامه یافته و در دیگر شهرها هم مردم در قالب کاروان عزاداری به سوگواری می‌پردازند.

این مراسم عزاداری همزمان در مساجد و بقاع متبرکه استان مرکزی برگزار می‌شود، براساس برنامه‌ریزی مسئولان در استان مرکزی قرائت دعا و توسل به ائمه اطهار و امام صادق(ع) از برنامه‌های این روز در استان است.

عموم مردم و دلسوزان اهل بیت(ع) نیز در این دسته عزاداری حضور یافته و طبق برنامه در پایان مراسم نیز مداحان و علما و سخنرانان با حضور در تجمع عزاداران به خطبه‌خوانی و سوگواری می‌پردازند.

این در حالی است که همزمان با ظهر شهادت نماز جماعت ظهر را عزاداران در صفوف به هم فشرده و به جماعت برپا خواهند کرد.

طلاب و روحانیون نیز با برپایی مراسم ویژه امام صادق(ع) مجالس عزای اهل بیت(ع) را از شامگاه گذشته آغاز کرده و امشب نیز عزاداران شب را در تکایا و حسینیه‌ها و مساجد بابرگزاری مراسم شام غریبان به سوگواری می‌پردازند.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :