کدخبر : 20903 |

درس های حضرت جعفر برای روزگار ما


با سخنرانی آیت الله سیدهاشم حمیدی و حجت الاسلام والمسلمین سروش محلاتی و با حضور جمعی از علما؛مراسم سوگواری شهادت امام صادق(ع) در مسجد انصارالحسین(ع) برگزار شد.

به گزارش بقاع نیوز، مراسم سوگواری شهادت جانسوز امام جعفر صادق(ع) با حضور آیت الله سیدهاشم حمیدی، نماینده ولی فقیه و مراجع معظم تقلید، و جمعی از علما و مردم در مسجد انصارالحسین(ع) برگزار شد.

آیت الله سید هاشم حمیدی در این مراسم گفت:امام جعفر صادق(ع) با درایت و موقع شناسی کامل، از فضای سیاسی دوران خود برای بیان احکام دین و افزایش محبت مردم به اهل بیت(ع) استفاده حداکثری کردند.
حضرت جعفر(ع) در مناظرات مختلف با دهریون و مادی گرایان زمان خود، به خوبی، پاسخ همه پرسش های آنان را دادند و عظمت مقام علمی ائمه اطهار(ع) را به دشمنان دین نشان دادند.
امام صادق(ع) در دوران ۳۵ ساله امامت خود که در حدود ۳ سال از آن، فرصت تشکیل حوزه علمیه گسترده داشتند، بیش از چهار هزار شاگرد تربیت کردند. همچنین بیش از ۳۸ هزار حدیث از حضرت جعفر صادق(ع) نقل شده است. همین موارد سبب شده است که آن امام همام را “رئیس مذهب تشیع” نامیده اند.
حجت الاسلام والمسلمین سروش محلاتی، نیز در مسجد انصارالحسین(ع) خیابان پنجم نیروی هوایی تهران، نیز گفت:
شخصیت برجسته علمی و فقهی امام جعفر صادق(ع) مورد تایید رهبران و ائمه مذاهب اهل سنت است و برخی از آنان تاکید کرده اند که دانشمندتر از حضرت جعفر بن محمد(ع) ندیده اند.
ابی فتح شهرستانی، که نسبت به شیعیان بسیار بد دهان بود، اما نسبت به شخصیت و مقام علمی حضرت صادق(ع) با احترام یاد می کند و می گوید علم از جعفر بن محمد(ع) می جوشد.
احمد حنبل، یکی از ائمه اهل سنت گفته است که “حضرت جعفر صادق(ع) به مردم زمان خود توصیه موکد داشتند که هر آنچه می خواهید از من بپرسید.”
یادآور می شود مسجد انصارالحسین(ع) خیابان نیروی هوایی تهران به امامت جماعت آیت الله سیدهاشم حمیدی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه، مرکز نشر معارف قرآن و عترت(ع)، پایگاه انقلابیون و همچنین محل برگزاری جلسات جامعه روحانیت مبارز شرق تهران است و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانند با شماره ۰۲۱۷۷۵۷۷۷۴۲ تماس بگیرند.

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :