کدخبر : 20861 |

بقعه ای به میزبانی خانواده شهدا و پاتوقی برای بانوان موفق


مدیریت بقعه سیده‌ملک خاتون سعی دارد با همکاری و مساعدت فرمانداری و شهرداری تهران، این بقعه را تبدیل به قطب فرهنگی و پاتوقی بانوان موفق نماید.

محمد قیصری» مدیریت امامزاده سیده ملک خاتون در گفت و گو با خبرنگار بقاع نیوز،با اشاره به اقدامات عمرانی صورت گرفته در این بقعه در ماههای اخیر می‌گوید:« سعی ما براین است با حفظ اصالت تاریخی، این بقعه را تبدیل به قطب فرهنگی در محل کنیم.»

قیصری ادامه می‌دهد:« در اولین قدم ما آقای فرهادی- فرماندارتهران- را به امامزاده دعوت کردیم و خوشبختانه ایشان هم استقبال کردند و با توجه به اینکه ایشان ریاست شورای فرهنگی تهران را هم عهده‌دار هستند خواهش کردیم کمیته ای به ریاستشان برای رفع مشکلات و پیگیری مسائل اجتماعی،فرهنگی و عمرانی امامزاده تشکیل بدهیم و تقریبا از همه ادارات تهران از جمله اداره کل ورزش، میراث فرهنگی، اوقاف و امورخیریه، شهرداری، نیروی انتظامی و سازمانهای مربوطه قول مساعدت گرفته ایم.

وی افزود:نا گفته نماند این قضیه برای نخستین بار است که در امامزاده‌ای در تهران اتفاق می‌افتد. ازآنجا که هیئت امنا این بقعه مبارکه به فرزندان شاهد سپرده شده و این امامزاده در محله محروم واقع شده است سعی داریم که این امامزاده هرچه بیشتر پیشرفت کند  و به نوعی  تبدیل به پایگاهی شود که میزبانش خانواده شهدا هستند و بتواند خدمات مفید ورزشی، هنری و علمی به خانواده های بی‌بضاعت بدهد.»

مدیریت امامزاده سیده ملک خاتون با اشاره به همکاری شهرداری منطقه و ناحیه می‌گوید:« امامزاده فاقد فضای سبز، پارکینک و دیوار است؛ در ۳ جلسه ای که با شهردارناحیه و معاونینش داشتیم ۲۵ مورد کارعمرانی و فضاسازی بود که شهرداری تقبل کردند و قرار شد مهندس بابایی- شهردار ناحیه- پیگیر مسائل شهرداری در امامزاده باشند.

قیصری گفت:قرار است که جلساتی هم در استانداری تهران برگزارکنیم وخوشبختانه استانداری تهران اعلام آمادگی کرده اند و کار با حضور مسئولین شهر شروع شده و امیدواریم این امامزاده از همه جهت و بهترین صورت گسترش و تکمیل شود.»

مدیر آستان بقعه سیده ملک خاتون از برنامه‌های فرهنگی این بقعه می‌گوید:« ما برای بانوان محل، جلسات فرهنگی با حضور بانو الهام چرخنده برگزار می‌کنیم که با توجه به اهمیت ایشان هم از لحاظ هنری و هم از لحاظ نماد حجاب و عفاف بودن از استقبال خوبی هم روبرو شده است ایشان با بسیاری از بانوان ارتباط مستقیم و مستمر دارند.

البته رایزنی هایی هم کردیم و قرار شده در آینده نزدیک  سلسله جلساتی با حضور حجه الاسلام شهاب مرادی داشته باشیم. نکته دیگر اینکه تابه حال مبلغ خانم نداشتیم و در کمتر امامزاده ای مبلغ خانم حضور دارد که با همکاری حوزه علمیه قرار است مبلغ خانم ازفرزندان شهیدبه سوالات شرعی  بانوان پاسخ می‌دهند. در اینده ای نزدیک اینجا پاتوق بانوان موفق شود.»

انتهای خبر/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :