کدخبر : 20851 |

کارآفرینی که با اشتغالزایی برای معلولین تلاش کرد تا بگوید معلولیت محرومیت نیست


«غلامرضا احمدی» یکی از کارآفرینان شهرما است که با وجود معلولیت خود زمینه فعالیت واشتغال تعدادی از معلولان شهر خود را نیز فراهم کرده است.

به گزارش خبرنگار فضای مجازی بقاع خبر: «غلامرضا احمدی» مدیر موسسه توان یابان نیک اندیش ایرانیان می گوید:سال هاست که معلولان کشور ما تمام تلاش خود را به کار می برند تا نشان دهند با همه محدودیت هایی که در زندگی با آن مواجه هستند کارهای بزرگی از دستانشان برمی آید. وی که یکی از کارآفرینان شهرما است با وجود معلولیت خود، زمینه فعالیت تعدادی از معلولان شهر خود را نیز فراهم کرده است. او معتقد است معلولیت جسمی نباید سدی در مسیر زندگی و پیشرفت باشد و در واقع معلولیت نباید منجر به محرومیت و انزوای فرد از کار و زندگی و تحصیل شود.

 

دکترغلامرضا احمدی کارآفرین ۴۷ ساله شهرما سال هاست که خود با معلولیت از ناحیه پای راست مواجه است اما این معلولیت را فرصتی برای کمک به همنوعان خود می داند و می گوید: «از بدو تولد به دلیل دچار شدن به بیماری فلج اطفال از ناحیه پای راست با معلولیت مواجه شدم. با وجود اینکه خانواده ام همیشه حامی و پشتیبان من در زندگی بودند اما همیشه احساس می کردم برخی از افراد توانایی های من را درانجام کارها نادیده می گیرند. به همین دلیل از همان سال ها تصمیم گرفتم تا به همه اطرافیان خود ثابت کنم افرادی که معلول هستند ناتوان نیستند و تنها دارای محدودیت هایی در زندگی هستند. به همین خاطر تلاش کردم تا با ایجاد یک موسسه ای هرچند کوچک و نوپا زمینه اشتغال تعدادی از معلولان شهر خود را فراهم کنم.

احمدی درباره نوع فعالیتی که در موسسه توان یابان نیک اندیش ایرانیان انجام می شود می گوید: «یکی از مهمترین دغدغه های من در زندگی فراهم کردن زمینه اشتغال برای معلولین بوده است. با تلاش هایی که در این زمینه انجام دادم در سال ۸۷ از طرف سازمان بهزیستی کشور به عنوان معلول نخبه و کارآفرین انتخاب شدم. با توجه به طرحی که در جهت ایجاد اشتغال و رفاه معلولان ارائه کردم جامعه هدفم جامعه بهزیستی را در بر می گرفت. از آنجا که کارهایی که در جهان انجام می شود به دو دسته کلی  تولیدی یا توزیعی تقسیم می شود موسسه توانیابان نیک اندیش یک موسسه توزیعی است تا معلولان بتوانند از پس فعالیت های آن بربیایند.

 

در موسسه ما محصولات خانگی، پزشکی و خوراکی به صورت بسته های پیشنهادی به صورت تلفنی به شهروندان ارائه می شود.

در این موسسه حدود ۱۸معلول خانم و آقا مشغول به کار هستند و با فروش محصولات شرکت به صورت تلفنی برای خود کسب درآمد می کنند.

علاوه بر معلولان شرکت ما خانواده های آسیب پذیر شامل زنان بی سرپرست و بدسرپرست را نیز تحت پوشش قرار داده است و حتی برای برخی از آن ها که شرایط حضور دائمی در شرکت را ندارند شرایط کارآن ها را در منزل فراهم کرده است.برای کمک به نیازمندان باید با زندگی آن ها از نزدیک آشنا شد تا بتوان با توجه به نیاز آن ها کمک شان کرد.

این کارآفرین پرتلاش شهرمان درباره نحوه استخدام معلولان در موسسه خود می گوید: « به دلیل معلولیتی که خود دارم شناسایی معلولان نیازمند به کار، کار چندان دشواری نیست و این افراد را بیشتر از طریق ارتباط با مجموعه های مختلف، فضای مجازی و مکاتبه با سازمان بهزیستی انجام می دهیم.

متاسفانه موسسه ما یک موسسه نوپا است به همین خاطر نمی توانیم از تعداد افراد زیادی در مجموعه استفاده کنیم اما تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا علاوه بر جنوب تهران شعبه های دیگری از مجموعه را در شمال، غرب و شرق تهران نیز ایجاد کنم تا معلولان ما که به دلیل فضای نامناسب شهری به خانه نشینی روی آورده اند به نزدیکترین مرکز ما مراجعه کنند و در آن مشغول به کار شوند.

وی افزود: معلولان جامعه ما باید به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنند. معلول گدا نیست و باید زمینه اشتغال او را فراهم کنیم. زمانی که می بینم توانسته ام برای تعدادی از کسانی که همانند خود من دچار معلولیت هستند اشتغال ایجاد کنم بسیار خوشنود می شوم زیرا معلولان ما بیشتر از اینکه معلولیت آن ها را اذیت کند از نگاه های ترحم آمیزی که به آن ها می شود رنج می برند.

من در همین جا از معلولینی که در منطقه خانی آّباد و شریعتی جنوبی زندگی می کنند و توان کارکردن با تلفن را دارند دعوت می کنم به آدرس :خانی آباد نو سه راه شریعتی نبش کوچه صمد زاده ساختمان آراد طبقه ۴ واحد ۱۱ یا از طریق تماس با شماره ۰۲۱۵۵۸۵۴۹۲۷  مراجعه کنند تا با بررسی که از طریق همکاران من انجام می شود زمینه اشتغال آن ها را فراهم کنیم.

انتهای خبر/

مربوطه به : آخرین عناویناجتماعیاخبارپایگاهاخبارموسسات خیریه

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :