کدخبر : 20829 |

شروع فعالیت‌های عمرانی بقعه متبرکه حبقوق نبی(ع)


با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسؤولان استان ۴۵۰ میلیون تومان برای شروع فعالیت‌های عمرانی بقعه متبرکه حبقوق نبی(ع) تخصیص یافته است.

به گزارش بقاع نیوز، به نقل از خبرگزاری شبستان  حمیدرضا نوروزی ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تویسرکان با بیان اینکه توسعه و عمران و بهسازی امامزادگان یکی از مشخصه‌های قطب فرهنگی شدن امامزادگان است، به خبرنگار شبستان گفت: اگر بتوانیم امامزاده‌ها را به معنای واقعی به قطب‌های فرهنگی هر منطقه تبدیل کنیم؛ بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی بر طرف خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که به دنبال اجرایی کردن تدبیر مقام معظم رهبری برای تبدیل امامزاده ها به قطب فرهنگی هستیم، خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسؤولان استان ۴۵۰ میلیون تومان برای شروع فعالیت‌های عمرانی بقعه متبرکه حبقوق نبی(ع) تخصیص یافته است.

وی بیان کرد: استان همدان  امامزاده‌ها و بقاع متبرکه بسیاری دارد که دارای بسترها و جاذبه های ایجاد زمینه برای توسعه گردشگری مذهی در استان است به گونه ای که طی سالهای اخیر توجه ویژه به این بحث شده تا در فصول مختلف سال پذیرای مشتاقان و مسافران باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تویسرکان گفت: با توجه به وجود ظرفیت های موجود در استان  در زمینه گردشگری مذهبی در تلاش هستیم بازنگری ویژه در این زمینه داشته باشیم .

نوروزی با تاکید به اینکه احداث زائرسرا در جوار این مکان مقدس آغاز می‌شود، افزود: امام جمعه، نماینده مجلس و فرماندار تویسرکان تلاش بسیاری را در خصوص اجرای این طرح داشته‌اند که کمال قدردانی را دارم.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :