کدخبر : 20803 |

بیش از۵ هزار قطعه ماهی سرد آبی از نوع قزل آلا جهت توزیع به بازار


حسن جعفری سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کوهبنان گفت: با ساخت و تجهیز ۴ استخر بزرگ پرورش ماهی بمساحت ۶۰۰ متر مربع در محل اراضی موقوفه بیش از۵ هزار قطعه ماهی سرد آبی از نوع قزل آلا جهت فروش رها سازی شد که اولین برداشت ماهی این مجموعه آماده عرضه مستقیم به بازار می باشد.

به گزارش بقاع نیوز، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان حسن جعفری اظهار کرد: بیش از یک تن ماهی از مجموعه استخرهای پرورش ماهی موقوفه ساوند آماده جهت توزیع به بازار می باشد.

 وی بااشاره به فعالیتهای اقتصادی و سرمایه گذاری اوقاف در موقوفه روستای ساوند این شهرستان  افزود: موقوفه ساوند یک موقوفه ۶دانگ وقف با کاربری کشاورزی و زراعی می باشد.

جعفری گفت: درآمد حاصل شده ازسرمایه گذاری  اراضی موقوفه طبق نیت واقف  اختصاص به افراد بی بضاعت و نیازمند شهرستان خواهد شد.

وی با اشاره به ساخت و تجهیز ۴  استخر بزرگ پرورش ماهی بمساحت ۶۰۰ متر مربع در محل اراضی موقوفه تصریح کرد: با راه اندازی این فاز بیش از۵ هزار قطعه ماهی سرد آبی از نوع قزل آلا جهت فروش  رها سازی شد که اولین برداشت  ماهی این مجموعه آماده عرضه مستقیم به بازار می باشد.

جعفری افزود: در راستای جلوگیری از هدر رفت منابع آبی ، اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در سطح ۵ هکتار از اراضی کشاورزی و باغات موقوفه در دست اقدام می باشد.

   وی با اشاره به وضعیت اقلیمی موقوفه ،کاشت محصولات زراعی چون زعفران و گل محمدی رامناسب دانست و گفت: ۵ هکتار از اراضی زراعی زیر کشت عدس سیاه قرار دارد که در حال حاضر آماده اولین برداشت زراعی این محصول هستیم.

   جعفری افزود: با اقدامات موجود تا کنون برای ۲۰ نفر نیروی کار فصلی و ۳ نیروی دائم در محل موقوفه اشتغالزایی صورت گرفته که با توجه به اجرای طرح های سرمایه گذاری نظیر طرح پرورش بوقلمون در آینده نزدیک زمینه  اشتغالزایی بیشتر نیز در موقوفه فراهم شود.

   سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کوهبنان با اشاره به شرایط و زیر ساخت های موجود در موقوفه ساوند این شهرستان گفت: این موقوفه می تواند به عنوان نمادی در تحقق اقتصاد مقاومتی و الگوی احیاء موقوفات کشور باشد.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :