کدخبر : 20814 |

از نهم تیرماه بقاع متبرکه میزبان دوره بزرگ طرح قرآنی بشارت ۱۴۵۲


دوازدهمین دوره طرح‌های بزرگ قرآنی تحت عنوان طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت ۱۴۵۲ با محوریت حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم از روز شنبه نهم تیرماه، هر روز از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ و روز‌های پنجشنبه از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

به گزارش بقاع نیوز، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان طرح بزرگ قرآن کتاب زندگی (بشارت۱۴۵۲) در شبکه رادیویی قرآن با محوریت جزء سی ام قرآن کریم از امروز آغاز شد.

محمود ذکاوت قائم مقام شبکه رادیویی قرآن در این باره گفت: طرح قرآن کتاب زندگی امسال با عنوان طرح بشارت ۱۴۵۲ پیش بینی شده است. این طرح قرآنی با محوریت جزء سی ام قرآن کریم است.

وی ادامه داد: جزء سی ام قرآن بر اساس مصوبه شورای توسعه فرهنگ قرآنی امسال در دستور کار مراکز فرهنگ قرآنی قرار گرفته است. همه مراکز و نهاد‌های قرآنی از جمله رسانه ملی باید موضوع حفظ جزء سی ام را محور کار خود قرار بدهند و در دستور کار آن‌ها باشد. امسال براساس این مصوبه طرح تابستانی خود را پیش بینی کرده ایم.

وی تصریح کرد: به دلیل بازی‌های جام جهانی و بحث گردشگری، ما ۱۶سوره قرآن در جزء ۳۰ را برای طرح تابستانی قرار داده ایم.

ذکاوت عنوان کرد: حفظ قرآن، مفاهیم، نکات تفسیری جزء سی ام در این برنامه لحاظ شده است. این طرح قرآنی هر روز از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ و روز‌های پنجشنبه از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ دوازدهمین دوره طرح‌های بزرگ قرآنی تحت عنوان طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت ۱۴۵۲ با محوریت حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم از امروز شنبه نهم تیرماه در همه شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی و نهاد‌های قرآنی آغاز می‌شود.

محور طرح «بشارت ۱۴۵۲» حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم است که در سه فصل تابستان از سوره ناس تا سوره زلزال، پاییز از سوره بینه تا سوره طارق و زمستان از سوره بروج تا سوره نبأ به آن پرداخته می‌شود.

انتهای پیام /

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :