کدخبر : 20702 |

امکان اقامت یک شبه در سامرا


مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: این امکان برای کاروان‌هایی که تمایل به اقامت در سامرا را داشته باشند، فراهم شده تا در سامرا اقامت یک شبه داشته باشند.

به گزارش بقاع نیوز، به نقل از خبرگزاری میزان مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعهخبرگزاری میزان، در مورد استمرار اعزام زائران عتبات عالیات به سامرا گفت: در زمینه اعزام زائران عتبات عالیات به سامرا مشکلی وجود ندارد و سفر به سامرا در برنامه کاروان‌ها وجود دارد. از سویی این امکان برای کاروان‌هایی که تمایل به اقامت در سامرا را داشته باشند، فراهم شده تا در سامرا اقامت یک شبه داشته باشند.

مرتضی آقایی بیان داشت: البته نبود امکانات مناسب برای اقامت زائران در سامرا موجب شده تنها با درخواست کاروان‌ها اقامت یک شبه صورت گیرد.
مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین تمهیدات در نظر گرفته شده برای ایام اربعین حسینی یادآور شد: جلسات ستاد اربعین با مدیریت وزارت کشور و با حضور دستگاه‌های مربوط از اواخر سال گذشته آغاز شده و به صورت فشرده در حال برگزاری است و هر چه به ایام اربعین نزدیک‌تر می‌شویم، جلسات فشرده‌تر می‌شود و همه موضوعات فرهنگی و مسائل مربوط به ثبت نام و اعزام کاروان‌ها و فراهم ساختن امکانات لازم برای اعزام و امکاناتی که ستاد بازسازی برای اسکان محدود بخشی از زائران در ایام اربعین فراهم می‌کند، مورد بررسی قرار می‌گیرد.
آخرین وضعیت لغو روادید اربعین
وی اضافه کرد: علاوه بر این از حدود یکماه پیش جلساتی میان ستاد اربعین و طرف عراقی برگزار شده و منجر به انعقاد تفاهم نامه اولیه‌ای بین طرفین شد که در صورت نهایی شدن، امورات مربوط به آن تفاهم نامه پیگیری می‌شود و در ارتباط با لغو روادید خواسته‌های طرف ایرانی در این جلسه مطرح شد و قرار بر این شد که طرف عراقی رایزنی‌هایی با دستگاه‌های مربوطه در عراق انجام دهد و تصمیم نهایی را به ما اعلام کند.
آقایی در خصوص هزینه‌های عتبات عالیات برای سال جاری اظهار داشت: با اهتمامی که دولت نسبت به سفر‌های زیارتی داشته و همکاری مطلوبی که بانک مرکزی در زمینه سفر به عتبات عالیات انجام داده ما تا حد زیادی موفق به کاهش هزینه‌های سفر شده ایم.
کاهش ۲۰ درصدی هزینه سفر به عتبات عالیات
وی توضیح داد: علاوه بر این همکاران دفتر نمایندگی و ستاد عملیات ما در عراق وارد مذاکره با طرف‌های عراقی شدند و شرایط را برای کاهش مناسب قیمت‌های خدمات در عراق فراهم کرده اند؛ به گونه‌ای که اعزام‌هایی که الان انجام شود با اعزام‌هایی که در فروردین ماه و اردیبهشت ماه انجام شده است؛ حدود ۴۰۰ هزار تومان اختلاف قیمت دارد.
مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: بر اساس این رایزنی‌ها کاهش قیمت هزینه‌های عتبات عالیات زائران در سال جاری حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است.
وی ابراز داشت: امیدواریم با استمرار این همکاری‌ها بتوانیم رویه کاهش قیمت را ادامه دهیم.
آقایی با اشاره به دور جدید ثبت نام‌های عتبات عالیات گفت: دور جدید ثبت نام‌ عتبات عالیات شروع شده  است و زائران می‌توانند با مراجعه به دفاتر حج و زیارت در سطح استان‌ها که بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ دفتر است؛ نسبت به ثبت نام در گروه‌های تحت پوشش سازمان اقدام کنند.
انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :