کدخبر : 20679 |

بخش کشاورزی پیشرو موقوفات استان سمنان


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان: ۵ هزار و ۲۰۰ موقوفه در استان سمنان وجود دارد که ۶۰ درصد از این موقوفات در بخش کشاورزی است.

به گزارش بقاع نیوز، به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلین عبدالله واحدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان با بیان اینکه فرهنگ وقف در استان سمنان بیش‌ازپیش باید نهادینه شود اظهار داشت: می‌توان از ظرفیت روحانیون، تبلیغات دینی، مبلغان درباره اثرات دنیوی و اخروی وقف در جامعه بهره گرفت.

وی با اشاره به اینکه مردم نیک‌اندیش استان سمنان با وجود خشکسالی و کمبود منابع آبی، ۸۰۰ رقبه آب کشاورزی خود را وقف عام و خاص کردند، افزود: در شهر سمنان به‌تنهایی پنج استخر تأمین آب کشاورزی وجود دارد که تعداد زیادی از این منابع آب وقف‌شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان یادآور شد: در شهرستان‌های مختلف استان مانند چشمه‌علی دامغان، منابع آبی شهرستان شاهرود و برخی چاه‌های آب دارای وقف نامه هستند.

واحدی اضافه کرد: واقفان خیراندیش استان سمنان موقوفات خود را برای تحقق ۷۰۰ نیت خیرخواهانه وقف کردند.

وی گفت: این نیت‌ها با تأمین منابع مالی از سوی خیران در قالب کمک به فقرا، نیازمندان، خرید جهیزیه، برگزاری عزاداری سیدالشهدا، کمک به درمان بیماران، برگزاری جشن‌ها عروسی و کمک جهیزیه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خاطرنشان کرد: منابع درآمدی حاصل از موقوفات استان سمنان در سرفصل‌های اعزام نیازمندان این استان به زیارت عتبات عالیات، مشهد مقدس، کمک به فقرا، مسکن، درمان بیماران و معیشت هزینه می‌شود.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :