کدخبر : 20205 |

امامزادگان ذریه پیامبر(ص) و پرچمداران دین هستند / توصیه به توسل به امیرالمومنین در گرفتاری ها


آیت الله مدرسی با بیان اینکه امامزادگان ذریه پیامبر(ص) هستند،گفت: یکی از معجزات پیامبر(ص) وجود ذریه ایشان است،که در هر گوشه از جهان اسلام امامزاده ای وجود دارد.

به گزارش بقاع نیوز، آیت الله سید محمد تقی مدرسی از مراجع معظم تقلید کربلای معلی، در جلسه تفسیر و تدبر سوره حدید که هر بامداد در دفتر تهران ایشان برگزار می شود، با اشاره به آیه ۲۶ سوره حدید که خداوند می فرماید: « وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا نُوحًا وَإِبْرَاهِیمَ وَجَعَلْنَا فِی ذُرِّیَّتِهِمَا النُّبُوَّهَ وَالْکِتَابَ فَمِنْهُمْ مُهْتَدٍ وَکَثِیرٌ مِنْهُمْ فَاسِقُونَ »، گفت: چرا خداوند در ابتدای این آیه فرموده است ما حضرت نوح(ع) و حضرت ابراهیم(ع) را فرستادیم و در ذریه آنها نبوت و کتاب را قرار دادیم؟ و یک عده با این کتاب ها هدایت شدند و عده ای دیگر نشدند.
وی ادامه داد: الان در دنیا تاثیرات ژنتیکی افراد معروف است که مثلا می گویند پدر عالم است، پسرش هم میل به علم دارد و این از اثرات ژنتیکی پسر است، چون پدرش هم عالم است، از این رو توصیه به ذریه شده است.
امامزادگان ذریه پیامبر(ص) و از معجزات ایشان
 

آیت الله مدرسی در ادامه به ذریه پیامبر(ص) اشاره و بیان کرد: انصافا از معجزات پیامبر(ص) همین ذریه ایشان است که از روز رحلت حضرت تا به امروز ذریه پیامبر(ص) پرچمداران دین بوده اند.

وجود قبور امامزادگان در سراسر جهان اسلام

آیت الله مدرسی با اشاره به وجود قبور امامزادگان در سراسر کشورهای جهان اسلام اظهار کرد: این امامزادگان همه ذریه پر برکت پیامبر(ص) هستند و شما فکر نکیند که فقط این امامزادگان در ایران هستند، بلکه در اندونزی، نیجریه و تمام کشورهای اسلامی هر گوشه ای یک امامزاده است و به نوعی می گویند این پسر فلان امام است و حاجت می دهد.

وی ادامه داد: همین امامزاده یحیی(ع) در نزدیکی ما و دیگر امامزادگان چقدر اثر داشته و دارد که باعث می شود مردم به اهل بیت(ع) توجه کنند و همچنین چقدر امامزادگان زنده و علمای بزرگ داریم. این یک جهت بود.

این استاد حوزوی افزود: خون پیامبر(ص) در ذریه ایشان هم جاری است و ما به این دلیل به این ذریه پیامبر(ص) احترام می گذاریم اما چقدر کم سلیقه هستند کسانی که به عصا و پیراهن پیامبر(ص) احترام می گذارند اما ذریه او و فرزندانش را شهید می کنند.

ذریه پیامبر(ص) باید مراقب رفتارشان باشند

آیت الله مدرسی به جهت دوم ذریه پیامبر(ص) اشاره و بیان کرد: ذریه پیامبر(ص) نباید در جامعه به سبب اینکه ذریه پیامبر(ص) هستند ادعایی داشته باشند و هر کاری خواستند انجام دهند.

وی ادامه داد: یکی از اقوام امام صادق(ع) حرکتی از او سر زده بود که امام ضمن تذکر به او گفت: کار خوب هر کس خوب است اما از تو به خاطر نسبتت با ما خوب تر است اما در مقابل کار بد هم برای هر کس بد است و برای تو بدتر است و نمی شود گفت فرزند امام صادق(ع) هستی و هر کار خواستی انجام دهی، بنابراین مهم کار و عمل انسان است.

آیت الله مدرسی در ادامه به فلسفه وجود اهل بیت(ع) در دنیا اشاره و اظهار کرد: روز گذشته کسی از علما به بنده تماس گرفت و گفت فردا شب جایی سخنرانی دارم و یک حرف نو و جدید بگویید که آنجا مطرح کنم. من گفتم حرف نو و جدید نیست اما چیزی هست که خداوند ارحم الرحمین است.

وی بیان کرد: خداوند ما بشر را خلق کرده و به ما فطرت و عقل داده اما در کنار آن شیطان و هوای نفس هم هست و خداوند می داند ما ضعیف هسیتم، از این رو برای ما ابواب و باب های رحمتی قرار داده که به سبب آنها ما بالاخره بهشتی شویم و این فلسفه وجود اهل بیت(ع) در این دنیا است.

این استاد حوزوی ادامه داد: اهل بیت(ع) انواری بودند که خدا برای بهشتی نمودن ما آنها را به اینجا فرستاد و این مطلب فراتر از مغز ما است که بتوان آن را بیان نمود.

توصیه به توسل به امیرالمومنین(ع) در گرفتاری ها

آیت الله مدرسی در بخش دیگری از سخنانشان با توجه به شهادت آقا امیرالمومنین(ع) به توسلشان به مولا اشاره و بیان کرد: پارسال من تهران نبودم و اطراف تهران تصادف کردیم و آنجایی جایی بود که هیچ ماشینی رد نمی شد و با دفتر هم تماس گرفتیم امکان آمدن به آن مکان را نداشتم و بنده هم فقط یک ربع وقت داشتم که خودم را به جلسه برسانم، در این شرایط به افرادی که همراه من بودند گفتنم سه مرتبه نادعلی(ع) را بخوانید و به آقا امیرالمومنین(ع) متوسل شوید، نمی دانم سه مرتبه خواندن تمام شد یا نشده بود که ناگهان دیدیم یک ماشین به طرف ما آمد و بنده این توسلات را صدها بار تجربه کرده ام، و بدانید هر کجا در این دنیا گیر کردید بگویید یا علی(ع)؛ و حتی در برزخ و قبر هم امیرالمومنین(ع) به فریادتان می رسد.

به قلم: امیرمحسن سلطان احمدی

مربوطه به : آخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :