کدخبر : 20537 |

فرماندار تهران در مراسم غبار روبی آستانه سید ملک خاتون حضور یافت


مراسم غبارروبی حرم مطهر سیده ملک خاتون با حضور فرماندار تهران، فرمانده هان نیروی انتظامی، رئیس اداره اوقاف جنوب شرق تهران، چندی از فرزندان و خانواده شهدای تیپ فاطمیون و خادمین آستان انجام شد.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، مراسم غبارروبی این استانه که تولیتش از ماه قبل به فرزندان شاهد سپرده شده است با حضور بر سرمزار شهدای گمنام مدفون در صحن امامزاده شروع شد و با حضور در حرم مطهر ادامه پیدا می‌کند. حضور فرماندار تهران ، فرمانده های کلانتری و فرزندان شهدای تیپ فاطمیون رسمت و گرمی خاصی به مراسم می دهد.

 

 

 

 

 

 

همکاری فرمانداری

« عیسی فرهادی» فرماندار تهران که در این مراسم حضور یافته است با ابراز رضایت از حضور در این مراسم معنوی در پاسخ این سوال که فرمانداری تهران برای امام زادگان داخل شهرتهران از جمله امامزاده سیده ملک خاتون چه برنامه ای داردمی گوید:«  متولی امامزادگادن اداره اوقاف است و پیگیری امور و بحثهای اجرایی شان برعهده این اداره است اما از آنجایی که فرماندار تهران رئیس شورای  فرهنگی عمومی شهر است هرکمکی که در جهت توسعه امامزادگان در بخش فرهنگی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت جوانان مثل کاری که  فرزندان شهدا (در هییت فرزندان شاهد)انجام می‌دهند و قبلا در تجریش بود نیاز باشد دریغ نمی کنیم از جمله بسیج و همکاری نیروی انتظامی، شهرداری و همکاری حوزه های اجتماعی این گونه پایگاه ها به ۲ منظور باید تقویت بشوند یکی برای مشارکت عمومی مردم و دیگری برای توسعه  مسائل فرهنگی.» فرماندار تهران به حضور فرزند ان شهدای تیپ فاطمیون هم اشاره می کند و می‌گوید:« این شهدا و خانواده هایشان از غربت خاصی برخوردار هستند هرچند اینها در کشور ما مهمان هستند اما اینجا کشورامام زمان و وطن تمام مسلمانان است.»

 طرح نشاط تابستانی

رئیس اداره اوقاف جنوب شرق تهران هم از دیگر مهمانان برنامه غبارروبی است از برنامه اداره اوقاف برای امامزاده سید ملک خاتون می گوید:« برنامه اداره اوقاف برای هم امامزادگان در سطح کشور و از جمله این امامزاده چند طرح در حال اجرا داریم از جمله درفصل تابستان طرح نشاط معنوی داریم که طلبه های از قم برای برنامه های تبلیغیف اعتقادی و مذهبی دعوت می شوند تا پاسخگوی سوالات شهروندانی باشند که مراجعه می کنند ما دراین امامزاده هر هفته ۲ مبلغ داریم و ماه مبارک رمضان و ایام عید هر روز داشتیم. بودجه ها و مبلغین برای تمامی امامزاده ها  فرقی نمی کنند و نسبت به ظرفیت ۲ طلبه حضور داشتند که پاسخ سوالهای مراجعه کننده ها را می دادند و  پیامهایی که دریافت کردیم حاکی از رضایتمندی مردم داشت.»

 

 

 

 

 

 

 شروع همکاری نیروی انتظامی

سردارپاسدار« قاسم آئینی» مدیر امورایثارگران نیروی انتظامی بااشاره به اینکه قبلا در غبارروبی امامزادگان دیگر شرکت کرده بودم اما اولین بار بود که در غبارروبی امامزاده ملک خاتون شرکت می کردم می گوید:« حضور ما از جهت دعوتی بود که برای غبارروبی به عمل آمده بود. بحث تامین امنیت امامزاده و همکاری با هیئت فرزندان شاهد که تولیت امامزاده را عهده دار هستند، مطرح شد. در زوال این یک ماه که تولیت این امامزاده به فرزندان شهدا سپرده شده از تمام فرزندان شهدا عضو دارند پس بخشی از آنها فرزندان نیروی انتظامی است و ان شاالله این استارت همکاری ما با تولیت این امامزاده باشد.»

 

 

 

 

 

از کفاشی تا سوریه

پرچم زرد رنگی که روی آن نشان تیپ فاطمیون حک شده است درکنار ضریع مطهر آرام می گیرد. عکس شهدای افغانی حرم در دستان کودکانی که با چهره های معصوم گویا درآغوش پدرپناه گرفته اند حس و حال خاصی به فضای معنوی حرم می دهد. سید« محمد خالق حسینی» از فرزندان شاهدی است که در جمع فرزندان شاهد و شرکت کنند گان در غبارروبی حضور دارد. سید محمدفرزند سید عارف حسینی پسر ۱۲-۱۳ ساله ای است که بعد از شهادت پدر در سال ۱۳۹۴ با مادر و دوخواهرو یک برادر در شهرری زندگی می کند. سید محمد از پدر می گوید:« پدرم قبل از حضور در سوریه در

شاه عبدالعظیم کفاشی می کرد و ۳ ماه سوریه بود که به شهادت رسید.»

خبرنگار:فاطمه شعبانی

عکاس:بهشته سامعی

 

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :