کدخبر : 20509 |

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل حفظ آثار و اداره کل اوقاف استان مرکزی


مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی از انعقاد تفاهم نامه پنج ساله همکاری میان اداره کل حفظ آثار استان مرکزی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز، نقل از خبرگزاری دفاع مقدس، «مصطفی مشایخی» در گفت و گو با خبرنگار دفاع پرس در استان مرکزی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل حفظ آثار استان مرکزی و سازمان اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اظهار داشت: به منظور گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ و بهره برداری از آثار و ارزش های دفاع مقدس و جلوگیری از بین رفتن  و تحریف میراث گرابهای ایثارگران تفاهم نامه ای میان این دو نهاد ارزشی منعقد شد تا هر چه بهتر بتوانند در راستای ارج نهادن به ارزش ها و آرمان های شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گام بردارند.

وی افزود: با انعقاد این تفاهم نامه می توان گام های بلند و ارزنده تری را در راستای نشر دستاوردها، دلاوری و رشادت های رزمندگان برداشت و بسترهای مشارکت های بهینه را برای هر دو نهاد مورد تفاهم ایجاد کرد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: این نفاهم نامه در ۱۴ بند و به مدت پنج سال منعقد شده است.

مشایخی با اشاره به برخی از موارد تفاهم نامه گفت: همکاری در حوزه چاپ کتاب عکس روحانیت، همکاری در تولید مستند سفر آقا به استان و دیدار از امامزادگان، همکاری در چاپ کتاب خاطرات روحانیان ایثارگر و نقش مساجد در انقلاب اسلامی، همکاری و تعامل در خصوص جمع آوری و انتشار اسناد مربوط به دفاع مقدس، همکاری در تدوین تاریخ شفاهی، شناسایی و ایجاد سمن های دفاع مقدس روحانیت در استان مرکزی، ایجاد بسترهای لازم به منظور برگزاری یادواره های شهدا، ایثارگران در بقاع متبرکه استان مرکزی از جمله بندهای تفاهم نامه میان اداره کل حفظ آثار استان مرکزی و اوقاف و امور خیریه استان مرکزی است.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :