کدخبر : 20469 |

وقف بیش از ۳ هزار جلد قرآن و مفاتیح در نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه اوقاف استان اصفهان غرفه‌ای در نمایشگاه بین‌المللی قرآن داشت، گفت: در این نمایشگاه طرح وقف مصحف شریف اجرا شد که با کمک خیرین و واقفان نیک اندیش بیش از ۳ هزار جلد قرآن و مفاتیح وقف و براساس وقف نامه های آنان توزیع شد.

به گزارش بقاع نیوز، به نقل از  واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌ الاسلام رضا صادقی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در بیشتر امامزادگان در استان اصفهان مراسم جزءخوانی قرآن در ایام ماه مبارک رمضان در حال برگزاری است.

وی افزود: محافل جزءخوانی روزانه قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان از ۴ امامزاده عظیم الشأن و شاخص استان در شبکه‌های مختلف سیما از جمله شبکه‌های استانی، نمایش، قرآن و تهران در حال پخش است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: امامزاده هلال بن علی(ع) آران و بیدگل، امامزاده سیدان الکریم(ع) دولت آباد و امامزاده سلطانعلی بن محمد باقر(ع) مشهد اردهال کاشان و امامزاده موسی الکاظم(ع) راوند کاشان از جمله امامزادگانی هستند که مراسم جزءخوانی قرآن در ایام ماه مبارک رمضان از شبکه‌های مختلف سیما از آستان مقدس آنان پخش می‌شود.

حجت الاسلام صادقی تصریح کرد: همچنین در راستای اجرای طرح ضیافت الهی به بیشتر بقاع متبرکه سراسر استان جهت جزءخوانی قرآن، اقامه نماز جماعت، عزاداری و برگزاری احیای شب‌های قدر مبلغانی اعزام شد.

وی ادامه داد: مراسم افطاری ساده برای روزه‌داران در مساجد و بقاع متبرکه توسط هیئت امنای آنها نیز برگزار شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه خاطر نشان کرد: از آغاز ماه مبارک رمضان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به منظور اجرای امینانه نیات واقفان نیک‌اندیش نزدیک به ۴ هزار جلد قرآن کریم و مفاتیح الجنان تهیه و بین مساجد کم درآمد اصفهان توزیع کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی افزود: این طرح با هدف جمع‌آوری کتب فرسوده قرآن و همچنین ترویج فرهنگ قرآن و استفاده مردم مؤمن و متدین در مساجد محروم و کم درآمد اجرا شده است.

وی اظهار داشت: امیدواریم با کمک خیرین نیکوکار و اجرای وقف مصحف شریف و جذب کمک‌های مردمی بتوانیم تعداد بیشتری قرآن کریم و مفاتیح الجنان تهیه و بین مساجد و اماکن متبرکه محروم و کم درآمد توزیع کنیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه اوقاف استان اصفهان غرفه‌ای در نمایشگاه بین‌المللی قرآن داشت، گفت: در این نمایشگاه طرح وقف مصحف شریف اجرا شد که با کمک خیرین و واقفان نیک اندیش بیش از ۳ هزار جلد قرآن و مفاتیح وقف و براساس وقف نامه های آنان توزیع شد.

حجت الاسلام صادقی با اشاره به بازدید گردشگران از بقاع متبرکه در ماه رمضان اظهار داشت: مقبره علامه مجلسی(ره)، مسجد امام(ره)، مسجد جامع اصفهان، امامزاده هلال بن علی(ع) آران و بیدگل و مسجد آقا بزرگ کاشان از جمله اماکنی بودند که گردشگران خارجی از آنها دیدن کردند.

وی خاطرنشان کرد: سال آینده استان اصفهان میزبان مسابقات مرحله کشوری قرآن است و امید است اعتبار ویژه‌ای برای این مسابقات در نظر گرفته شود و به جامعه قرآن کل کشور ثابت شود که اصفهان می‌تواند الگو باشد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به لطف خدا و اهل بیت(ع) و یاری قرآن، میزبان مسابقات قرآنی کشوری است و امیدواریم با همکاری استاندار، شهردار، ائمه جماعات و امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه و جامعه مدرسین و قاریان و داوران بین‌المللی بتوانیم مسابقاتی در شأن قرآن و در خور اصفهان برگزار کنیم.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :