کدخبر : 20463 |

طرح جامع امامزاده شاهرضا (ع) در اولویت کار هیئت امنای آستان در سال ۹۷


مشاور عالی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: تصویب و پیگیری طرح جامع امامزاده شاهرضا (ع) در اولویت کار هیات امنای آستان در سال ۹۷ است.

به گزارش بقاع نیوز، به نقل از سینا خبر، دکتر مسعود رحمتی با تبریک عید سعید فطر در آستان امامزاده شاهرضا (ع) گفت: طرح جامع در واقع همان طرح توسعه و عمران  امامزاده بوده که باید در طرح تفصیلی شهری شهرضا جای بگیرد.

وی با اشاره به این که این طرح جامع دو بحث  کلی دارد افزود: یک بحث درون سازمانی است که ما در اوقاف  پیگیری کردیم و بحث دیگر برون سازمانی بوده که مربوط به شهرستان و استان می شود که این طرح جامع باید در کمسیون ماده ۵ استان تصویب شود و پس از آن توسط استانداری به شهرضا ابلاغ تا اجرا شود.

عضو هیات امنای امامزاده شاهرضا (ع) گفت: در سال ۹۲ این کار انجام شد اما متاسفانه یک سری موانع درون شهرستانی مانع اجرای آن شد.

رحمتی اظهار کرد: هر گونه ساخت و ساز عمرانی قبل از تصویب طرح جامع امامزاده ممنوع است یعنی دست به هیچ کارعمرانی نمی شود زد مگر طرح جامع تصویب شود.

وی از انتخاب هشت شرکت برای بررسی صلاحیت و تصویب طرح جامع خبر داد و عنوان کرد: این شرکت ها در کارگروه عمرانی امامزاده در ۱۵ جلسه و با حضور شش نفر از مهندسین خبره شهرستان بررسی شد که در نهایت سه شرکت به تایید این کار گروه جهت ارسال و بررسی طرح ها در آمدند.

مشاور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: ضمن تشکر از عنایت و همراهی شهردار محترم شهرضا، امیدواریم هر چه زودتر طرح جامع تکمیل و تصویب شود.

رحمتی با بیان این که وقتی طرح جامع تصویب شد باید دو کار اساسی انجام دهیم افزود: یکی آزاد سازی ۴۵ خانه از اطراف حرم که مبلغی بالغ بر ۲ میلیارد تومان نیاز دارد و دوم ساخت حسینه شهدا در امامزاده است.

وی از حضور بیش از ۱۵ هزار نفر در سه شب قدر خبر داد و افزود: این علاقه و حضور مردم نشان از برقراری امنیت و نظم و برنامه های متنوع در این امامزاده بوده است.

مشاور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: یکی از اولویت های هیئت امناء، معرفی و شناساندن این امامزاده در سطح ملی بود که امسال توسط شبکه های صدا و سیما در عید نوروز  از شبکه سه ، شبکه قران و رادیو قرآن پخش شد.

رحمتی تصریح کرد: ما در این امامزاده ۱۶ نفر خادم حقوق بگیر داریم و بیش از ۲۲۰ نفر خادم افتخاری که در شب های قدر و عید فطر و مراسم دیگر ما را یاری می کنند.

وی با اشاره به فعال شدن هیئت امناء آستان گفت: بیش از ۸ هزار امامزاده در سطح کشور داریم که امامزاده شاهرضا جز رده های بالا از نظر کیفیت خدمات دهی و امکانات است.

مشاور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: مسولان باید با همکاری هم زمینه های پیشرفت شهرستان را برای ارائه بهترین خدمات زیارتی و رفاهی برای خدمت به زائران و مسافرین آستان شاهرضا انجام دهند.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :