کدخبر : 20457 |

ایجاد شغل ثابت و فصلی در بزرگترین باغ موقوفه برای ۴۴۰۰ نفر گلستانی


پس از هفت سال سرمایه گذاری در سال زراعی جاری بزرگترین باغ موقوفه یکپارچه کشور در استان گلستان به وسعت ۳۶۵ هکتار به ثمر نشسته و برای چهارهزار و ۴۰۰ نفر شغل ثابت و فصلی ایجاد کرده است.

به گزارش بقاع نیوز، به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، حجت‌الاسلام سیف الله سهرابی اظهار کرد: این باغ موقوفه دارای میوه‌های سیاه‌ریشه و هسته‌دار بوده و امسال برای نخستین بار محصولات سردرختی آن به بازار عرضه شد.
به گفته وی؛ پیش بینی شده که امسال حدود ۲هزار و ۳۰۰ تن محصول از این باغ برداشت شود.
وی افزود: بخشی از میوه‌های تولیدی این باغ شامل هلو، شلیل و آلو به خارج از کشور صادر می‌شود.
حجت الاسلام سهرابی اضافه کرد: برداشت محصولات از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار شده تا درآمد آن با توجه به نیت واقف صرف مخارج حوزه علمیه سعدیه رامیان شود.
وی گفت: سرمایه گذاری و احیای این موقوفه در سال ۹۰ انجام شد که درآمد آن از ۵۰۰ میلیون ریال به بیش از۳۰ میلیارد ریال افزایش یافته است .
به گفته وی؛ واقف این موقوفه مرحوم میرسعد الله ایلخانی حدود ۱۲۰ سال پیش افزون بر ۳۷۰ هکتار از زمین‌های خود را وقف تحصیل و امور طلاب علوم دینی حوزه علمیه شهرستان رامیان کرد.
براساس گزارش اوقاف و امور خیریه گلستان در شهرستان آزادشهر و رامیان واقع در شرق استان ۵۴۸ موقوفه وجود دارد که از این تعداد ۱۵۰ موقوفه منفعتی و بقیه به صورت اماکن مذهبی و مساجد است و درآمد این موقوفات طبق نیات واقفین در طول سال هزینه می‌شود.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :