کدخبر : 20129 |

مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در مسجد جامع امام رضا(ع) محله نفیس خاوران


شب های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه مبارک رمضان، و بنابر برخی از روایات، شب ۲۷ این ماه نیز شب قدر معرفی شده اند. معروف است برخی علمای بزرگوار برای درک این شب، یک سال را روزه و تمام شب های آن سال را نیز احیا گرفته اند. این واقعیت، نشان دهنده اهمیت برجسته و بی نظیر فضیلت شب قدر است.

به گزارش بقاع نیوز، مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، با حضور حضرت آیت الله سید باقر آیت میردامادی، نماینده آیت الله العظمی نوری همدانی، استاد اخلاق حوزه علمیه، نویسنده و پژوهشگر حوزوی،و جمع کثیری از مردم در مسجد جامع امام رضا(ع) محله نفیس خاوران برگزار شد.
 آیت الله سید باقر آیت میرداماد،با بیان فضیلت گفت: شب قدر بنابر تصریح قرآن کریم، برترین شب های سال و ارزشمندتر از هزار ماه است، و روایات وارده از پیامبر و اهل بیت(ع) تاکید ویژه ای بر درک این شب داشته اند.
شب های ۱۹، ۲۱  و ۲۳ ماه مبارک رمضان، و بنابر برخی از روایات، شب ۲۷ این ماه نیز شب قدر معرفی شده اند. معروف است برخی علمای بزرگوار برای درک این شب، یک سال را روزه و تمام شب های آن سال را نیز احیا گرفته اند. این واقعیت، نشان دهنده اهمیت برجسته و بی نظیر فضیلت شب قدر است.
“شب قدر” بهترین فرصت برای آمرزش است و هرکس این شب را درک کند، انشالله توبه اش پذیرفته می شود.
بندگان با احیای شب های قدر تجدید عهدی با خداوند می کنند تا دیگر گناه نکنند و بر پیمان خود با خداوند متعال، ثابت قدم باشند.
چند روز از ماه مبارک رمضان مانده است و خوشا به حال کسانی که از تک تک ثانیه ها و تمام لحظات این ماه بزرگ و بی نظیر استفاده کنند.
مردم در شب قدر و در سایر ایام و لیالی شب های قدر برای گشایش امور مردم، رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور و کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی به ویژه بدحجابی بعضی از خانم ها و ظاهر نامناسب برخی از آقایان دعا کنند.
مسئولان دلسوز کشور در شب قدر و بقیه روزهای ماه رمضان با خداوند عهد ببندند تا برای اجرای احکام شرع و قوانین جاری در کشور و همچنین اجرایی شدن مطالبات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، تمام کوشش و انگیزه خود را به کار بندند.
رهبر انقلاب اسلامی به عنوان ولی فقیه، نائب عام حضرت امام زمان(عج) هستند، بنابراین عموم مردم و مسئولان باید برای تحقق فرمایشات حکیمانه معظم له در جامعه، همت مضاعف و تلاش جدی داشته باشند.
قرائت دعای معنوی و پرفیض جوشن کبیر، اقامه نماز قضا، مرثیه سرایی در سوگ شهادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) و قرآن به سر شدن توسط حضرت آیت الله سیدباقر آیت میردامادی، بخش های دیگر مراسم احیای شب ۲۳ ماه رمضان در مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) بود.
شیعیان و محبین اهل بیت(ع) برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه های دینی، فرهنگی، علمی و خدماتی دفتر آیت الله العظمی نوری همدانی و همچنین مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) می توانند با شماره های ۰۲۱۳۳۵۴۲۵۳۳، ۰۲۱۳۳۵۱۳۳۸۰،۰۲۱۳۳۷۰۵۱۷۲
تماس بگیرند.
انتهای پیام/

مربوطه به : معارفدین و اندیشهعلمااخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :