کدخبر : 20110 |

دانش آموز منطقه ۱۸ آموزش رایگان هم محله ای های خود را بر عهده گرفته است


هانیه موسوی ساکن ۱۷ ساله ساکن شهرک ولیعصر در منطقه ۱۸ به دنبال نذر فرهنگی با برگزاری کلاس های رایگان آموزش زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان هم محله ای اش آموزش می دهد.

زکات آموخته هایم را می دهم

سن و سال چندانی ندارد. با وجودیکه خود دانش آموز است همچنان درس می خواند، اما مدتی می شود که با برگزاری کلاس های رایگان آموزش زبان انگلیسی سعی می کند تا دانسته هایش را به هم محله ای هایش بیاموزد. هانیه موسوی ساکن ۱۷ ساله ساکن شهرک ولیعصر در منطقه ۱۸ به دنبال نذر فرهنگی با برگزاری کلاس های رایگان آموزش زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان هم محله ای اش آموزش می دهد. پای صحبتش نشستیم تا از این کار خیر خود برایمان بگوید.

ای که دستت می رسد دستی بگیر

کلاس شان در شبستان مسجد ۱۴ معصوم برگزار است. ۸ و ۹ نفری می شوند که در گوشه ای از مسجد گرد هم نشسته و به سخنان معلم جوانشان گوش می دهند.

خانم موسوی معلم کلاس زبان انگلیسی خود دانش آموز یکی از مدارس متوسطه است. از وقتی مدرک تافل زبان انگلیسی را گرفته در آموزشگاههای مختلف زبان انگلیسی تدریس می کند.

او از برگزاری کلاس زبان در شبستان مسجد می گوید: «چند وقتی می شود که از فضای مسجد برای برگزاری کلاس هایم استفاده می کنم. همیشه دوست داشتم به هم محله ای های نیازمندم کمک کنم تنها کاری که از دستم برمی آمد تخصصی بود که در تدریس زبان انگلیسی می داشتم. پس آموزش رایگان زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان محله ام را شروع کردم.»

موسوی با درد بسیاری از خانواده ها به خوبی آشناست. او می گوید: «در آموزشگاه می دیدم که بسیاری از خانواده های مراجعه کننده وقتی از هزینه کلاس های آموزش زبان انگلیسی مطلع می شدند که مبالغ بالایی بود به دلیل اینکه توان پرداخت کلاس ها را نداشتند از ثبت نام فرزندشان منصرف می شدند. دوست داشتم به این افراد کمک کنم به همین دلیل تصمیم گرفتم کلاس های رایگان آموزش زبان انگلیسی را برگزار کنم.»

موسوی نقش خانواده اش را در این کار خیر موثر می داند و می افزاید: «خانواده ام وقتی از تصمیمم مطلع شدم مرا تشویق به این کار می کردند به پیشنهاد آنها با هیئت امنای مسجد محله ام صحبت کردم تا از فضای مسجد برای برقراری کلاس ها کمک بگیرم.» ۲نفر از دوستان موسوی هم به عنوان مدرس به او را در برگزاری این کلاس ها کمک می کنند.

موسوی توسط فضای مجازی و مسجد محله برگزاری کلاس هایش را اطلاع رسانی کرده است. معلم جوان خیر می گوید: «برای اینکه شهروندان از برگزاری کلاس های رایگان زبان مطلع شوند از کانالهایی که در فضای مجازی فعال هستند کمک گرفتم. خوشبختانه استقبال خوب است و هر روز بر تعداد آموزش گیرنده ها اضافه می شود.»

در میان شاگردان موسوی کودکان و نوجوانان ناتوان جسمی هم مشاهده می شوند. او می گوید: « متاسفانه آموزشگاه ها از پذیرش افراد ناتوان جسمی به دلیل مشکلی که دارند امتناع می کنند. مهارت در زبان انگلیسی برای همه افراد ضروری است. به همین دلیل الویتم برای ثبت نام افراد در کلاس ها را در افراد نیازمند و ناتوانان جسمی گذاشته ام.»

موسوی معتقد است با این کار زکات آموخته هایش را می پردازد. او می گوید: «از وقتی تصمیم به این کار گرفتم اثرات کمک به هم نوع را به خوبی در زندگی ام مشاهده می کنم. خوشحالم می توانم با برگزاری این کلاس ها به آن دسته از افرادی که توان پرداخت هزینه کلاس های آزاد را ندارند انگلیسی یاد دهم. البته تصمیم دارم در آینده کلاس آموزش کامپیوتر را هم راه اندازی کنم.»

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهخادمین گمنامخادمیناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :