کدخبر : 19886 |

برپایی سفره های کرم الهی درمیدان امام حسین(ع) تهران


امسال نیز همانند سال های گذشته در میدان امام حسین (ع) تهران سفره های کرم الهی به مدت ۳۰ شب گسترده شده و پذیرای بیش از ۳۰۰۰هزار جمعیت است.

به گزارش خبرنگاربقاع نیوز، امسال نیز همانند سال های گذشته در میدان امام حسین (ع) تهران سفره های کرم الهی به مدت ۳۰ شب به همت سازمان فرهنگی و هنری، فرهنگسرای عترت و خیرین منطقه ۷ تهران گسترده شده و پذیرای بیش از ۳۰۰۰هزار جمعیت است.

ضیافت باران در میدان امام حسین (ع)

ماه رمضان، ماه بندگی و اطلاعت پروردگار به نیمه خود رسیده است. ماهی که همه چیزش متفاوت و دوست داشتنی است. در این ماه مردم بیشتر به فکر خیرات و دست گیری از نیازمندان هستند و سفره های ضیافت الهی به کمک خیرین در همه جا گسترده است. در واقع این ماه با خودش خیر و برکت می آورد. مردم و مسئولین در این ماه به فکر گستراندن سفره هایی برای اطعام نیازمندان هستند به وسعت مهربانی. امسال همانند سال های گذشته در میدان امام حسین (ع) تهران سفره های کرم الهی به مدت ۳۰ شب گسترده شده و پذیرای بیش از ۳۰۰۰هزار جمعیت است. این برنامه به همت سازمان فرهنگی و هنری، فرهنگسرای عترت و خیرین منطقه ۷ تهران برپا شده است.

حدود ساعت ۱۸ بعد از ظهر خود را به میدان امام حسین (ع) می رسانم تعداد زیادی از جوانان در تکاپو هستند تا شرایط را برای حضور اهالی منطقه فراهم کنند. تعدادی از جوانان در حال پهن کردن موکت و زیر انداز هستند و تعدادی دیگر در آن سوی ، مکان استقرار قاریان قرآنی را فراهم می کنند. با نزدیک شدن به ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه تقریبا تعداد زیادی از اهالی خود را برای حضور در مراسم جزء خوانی قرآن کریم به میدان امام حسین (ع) رسانده اند و منتظر هستند تا به همراه ۳ تن از قاریان برجسته جهان آیات کلام الله را تلاوت کنند. تقریبا صدایی به جز صوت زیبای قاریان قرانی به گوش نمی رسد. مداحی کوتاهی که در زمان باقی مانده تا اذان مغرب به گوش می رسد باعث می شود هر یک از حاضران در جمع دل هایشان را به حرم ائمه اطهار(ع) روانه کنند یکی به یاد مظلومیت اول شهید محراب مولای موتقیان اشک از چشمانش سرازیر می شود و دیگری دلش را از میدان امام حسین (ع) به بارگاه ملکوتی آن حضرت روانه می کنند. صدای اذان مغرب به گوش می رسید و همه حاضران ابتدا خود را برای شرکت در نماز اول وقت آماده می کنند و بعد با یک افطاری ساده نان و پنیر و خرما روزه خود را افطار می کنند.

غرفه های قرآنی

در کنار برپایی سفره افطار در میدان امام حسین غرفه های فرهنگی و مذهبی متنوعی برگزار می شود. « یوسف بالو» مسئول برگزاری برنامه های میدان امام حسین (ع) درباره این غرفه ها می گوید: « باتوجه به این موضوع که مخاطبان ما در این ضیافت الهی در رده های سنی متفاوتی هستند تلاش کردیم تا با برپایی غرفه های مذهبی غذای روح مخاطبین خود را نیز در این ایام فراهم کنیم. غرفه های متنوعی از قبیل: غرفه داستان های قرآنی،  ارائه بسته های فرهنگی به مخاطبان و آَشنایی با گیاهان قرانی از جمله غرفه های این مکان برگزار می شود. غرفه آثار فرهنگی یکی از شلوغ ترین غرفه های موجود در این مکان است که مخاطبان بسیاری را به خود جلب کرده است.

سحر خیزان کوچک

یکی از اتفاقات خوب و جالبی که هر ساله با حضور در میدان امام حسین (ع) رقم می خورد، اجرای طرح (سحر خیزان کوچک) است که طی آن کتابی به نام کودکان در آنجا چاپ می شود. به گفته غرفه داران هدف از این طرح مشارکت کودکان در داستان نویسی است تا کودکان با داستان همزاد پنداری کرده و موجب رشد خلاقیت ذهنی آن ها شود. زیرا وقتی کودک خود را در داستان می بیند داستان برایش جذابیت بیشتری دارد و به یقین تاثیر گذاری موضوع بیشتر خواهد بود. از دیگر برنامه های این غرفه نامه ای به امام حسین (ع) است که کودکان و نوجوانان با شوق و اشتیاق فراوانی نامه های خود را نوشته و به مسئول غرفه تحویل می دهند.

انتهای خبر/

 

 

 

 

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

  1. فاطمه شعبانی گفت:

    سلام، عکسها عالی بود.

دیدگاه شما :