کدخبر : 19692 |

گسترش توحید و اخلاق در جهان، دستاوردهای مهم بعثت هستند / حفظ حریم شخصی افراد، توصیه مهم دین اسلام است


عید مبعث، عید توحید و بندگی، و همچنین عید وحدت میان انسان ها است و درس بزرگ پیامبر اسلام، گسترش و تعمیق مهربانی و مودت میان جامعه بشریت است.

به گزلرش بقاع نیوز، جشن بزرگ عید مبعث با حضور علما، فضلا و سایر گروه های مردم در مسجد جامع و حوزه علمیه نبی اکرم(ص) برگزار شد، در این مراسم حضرت آیت الله حاج شیخ ضیاالدین نجفی، نماینده ولی فقیه و مراجع معظم تقلید، و فقیه عظیم الشان، پس از عرض تبریک عید بزرگ مبعث به محضر مقدس امام زمان(عج)، و مقام معظم رهبری، مراجع معظم تقلید و عموم مردم، به شرح زیر سخنرانی کردند:

مبعث پیامبر اسلام، نقطه عطفی در حرک جامعه بشری به سمت اخلاقیات الهی و دوری از زشتی ها بوده است.

گسترش توحید و اخلاق حسنه از مهم ترین دستاوردهای عید مبعث است که آثار آن همچنان پابرجا است و بشریت امروزین نیز از آن بهره مند می شود.

عید مبعث، عید توحید و بندگی، و همچنین عید وحدت میان انسان ها است و درس بزرگ پیامبر اسلام، گسترش و تعمیق مهربانی و مودت میان جامعه بشریت است. امروزه که جهان دستخوش برخی ترورهای وحشیانه، جنایات کشورهای استکباری و همچنین اقدامات رژیم جعلی کودک کش “اسرائیل” است، ضرورت توجه حداکثری جامعه جهانی به آموزه های دین اسلام مشهود است.

حفظ حریم شخصی افراد، توصیه مهم دین اسلام است
دولت، سازمان های امنیتی و اطلاعاتی و سایر ارگان های کشور طبق فرمایش حکیمانه مقام معظم رهبری، باید به حریم شخصی افراد احترام بگذارند که البته طی ۴۰ سالی که از انقلاب اسلامی می گذرد، به حقوق افراد در ایران احترام کامل گذاشته شده است.

اسلام، دین احترام و ارج نهادن به انسان ها است، موضوعی که در فلسفه مبعث حضرت محمد مصطفی(ص)، مشهود است. مطمئنا مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، به این موضوع اشراف دارند و به حریم شخصی افراد احترام می گذارند.

پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری موجب استمرار موفقیت کشور در عرصه بین الملل، و گذر از مشکلات فرهنگی و اقتصادی است. در همین راستا توجه حداکثری همه مسئولان و دستگاه ها و همچنین عموم مردم به شعار سال “حمایت از کالای ایرانی” ضروری است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با طرح دقیق و حکیمانه شعار سال ۱۳۹۷، اهمیت حل مشکلات معیشتی مردم را نشان داده اند که امیدواریم مسئولان با همت مضاعف و با اقدام و عمل جدی، در این حوزه برنامه ریزی عالمانه کنند.

انتهای پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبيمساجدمعارفدین و اندیشهاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :