کدخبر : 19528 |

تور رسانه ای در راستای اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان تهران(زیارت دوم امامزاده صالح ع)


دومین زیارت و دیدار اصحاب رسانه از امامزادگان و بقاع متبرکه به همت اداره اوقاف استان تهران با حضور درآستان امامزاده صالح ادامه داشت.

در ادامه برنامه تور رسانه ای به همراه دیگر اصحاب رسانه به زیارت امامزاده صالح (ع) تجریش رفتیم. شاید کمتر کسی باشد که امامزاده صالح ع در را نشناسد. آن‌گونه که برروی کتیبه سردرب صحن امزاده نوشته شده و بر اساس کتب بحرالانساب و کنز الانساب، امامزاده صالح ع از پسران امام موسی کاظم (ع) و برادر امام رضا ع می باشد.

به همراه گروه رسانه ای ابتدا به زیارت آقا در سرداب امامزاده مشرف شدیم.زیارت امامزاده درسرداب حال وهوای خاصی دارد گاهی هرچه هم مشغله کاری زیاد باشد به شوق حضور درسراب خودم رو به برنامه می رسونم انگار اون زمان احساس می کنی آقا تو رو به عنوان مهمان خاص دعوت کرده.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعداز زیارت  وارد حیاط آستان مقدس شدیم تا لحظات و خاطرات شیرین زائرین را در جوار امامزاده صالح ع ثبت کنیم. فضای امامزاده هم مثل همه جای شهر با تزئیناتی که توسط مسئولین اوقاف و آستان متبرک انجام گرفته بود حال و هوای عید رو می داد .

مردم از همه جا آمده بودند خانواده ای از شهر خون و قیام قم، خانواده ای دیگر از اردبیل و…….یکی به شوق زیارت دیگری هم شوق زیارت هم دیدن بنای تاریخی امامزاده .

اینبار علاوه بر زائرین گفت و گویی داشتیم  با یکی از خبرنگاران تور رسانه ای، سجاد صیامی گزارشگر رادیو فرهنگ، شبکه دو و شبکه آموزش

صیامی ازحس و حال حضور خودش در بقاع متبرکه گفت: شروع سال جدید دراماکن مقدس مانند امامزاده صالح یا امامزاده های دیگر می تواند آغازگر یک سال خوب برای هر فردی باشد و بستن عهد و پیمان در سال جدید با این بزرگواران، سالی خوب و پربار را برای فرد و خانواده اش به ارمغان می آورد.

این گزارشگر رسانه ملی، با اشاره به حضور پرشور مردم در این مکانهای مقدس گفت: مسلما مشاهده کرامات و برکات این بزرگوار است که مردم با این شور وشوق از سراسر کشور در این مکان مقدس حضور پیدا می کنند و این حضور مردم وظیفه اصحاب رسانه را سنگین تر می کند که در سال جدید توجه بیشتری به بقاع متبرک داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که به کدام امامزاده تعلق خاطر بیشتری دارد، گفت: همه امامزاده های موجود در کشور ارزشمند است و رسالت همه آن ها عهد و پیمان با خدایی است که ما را خلق کرده، و تمامی آن ها برای ما عزیز و ارزشمند است و باید سال نو را با این ابنا متبرکه آغاز کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در آستان مقدس امامزاده صالح ع  برنامه های فرهنگی متنوعی برای کودکان و بزرگسالان در حال برگزاری بود که در گزارش بعدی می آید.

ادامه دارد…..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :