کدخبر : 19429 |

برگزاری آیین تحویل سال نو در بیش از ۱۶۰۰ بقعه متبرکه


مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف از برگزاری آیین تحویل سال نو در بیش از یک هزار و ۶۰۰ بقعه متبرکه کشور خبر داد و گفت: به مناسبت شهادت امام هادی (ع) شب گذشته و امروز بعد از نماز ظهر و عصر زیارت جامعه کبیره در سطح امامزادگان قرائت شد.

به گزارش خبرنگارفضای مجازی بقاع نیوز، حجهالاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ضمن گرامیداشت شهادت امام هادی (ع) درباره برگزاری آیین تحویل سال نو و ویژه‌ برنامه شهادت امام هادی (ع) در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه اظهار کرد: بقاع متبرکه شب گذشته میزبان زائران در لحظه تحویل سال ۹۷ بود و به دلیل همزمانی آغاز نوروز با شهادت امام هادی (ع) هم شب گذشته و هم امروز بعد از نماز ظهر و عصر زیارت جامعه کبیره در سطح امامزادگان قرائت شد.

وی با اشاره به اینکه براساس گزارشات، مردم حضور پر شوری در لحظه تحویل سال داشتند، تصریح کرد: شب گذشته فرصتی برای مردم بود تا در بقاع متبرکه عرض ارادتی به ساحت مقدس امام هادی (ع) داشته باشند و هم لحظه مهم تحویل سال را در کنار مضجع شریف امامزادگان حضور یابند.

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف با بیان اینکه آیین تحویل سال در بیش از ۱۶۰۰ امامزاده برگزار شد، گفت: پیش‌بینی می‌شد آیین تحویل سال نو در یک هزار و ۶۰۰ بقعه متبرکه برگزار شود که براساس گزارشها آمار بیش از این است.

حجت‌الاسلام موسوی متقی قرائت قرآن با حضور قاریان ممتاز، سخنرانی، قرائت دعای توسل، قرائت دعای تحویل سال نو و عطر افشانی و گل‌آرایی مزار شهدای انقلاب و دفاع مقدس توسط هیئت امنا، خادمان و زائران و پخش زنده پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی را از جمله برنامه‌های تحویل سال نو در اماکن متبرکه امامزادگان کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: از امشب هم به استقبال میلاد حضرت علی (ع) و برنامه‌های شاد در جوار امامزادگان می‌رویم.

انتهای پیام/

(نقل از خبرگزاری اقتصاد)

مربوطه به : اخبارپایگاهاجتماعیمعارفدین و اندیشهفضای مجازیاخبار ویژهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :