کدخبر : 19403 |

آستان مقدس معصوم زادگان خسروجرد آماده میزبانی از مسافران و زائران بارگاه منور رضوی


آستان مقدس معصوم زادگان خسروجرد با ۵ زائرسرا ،حسینیه و امکانات رفاهی آماده میزبانی از مسافران و زائران بارگاه منور رضوی به صورت شبانه روزی می باشد.

به گزارش بقاع نیوز،آستان مقدس معصوم زادگان علیهم السلام در ۵ کیلومتری سبزوار به عنوان اولین میقات الرضای شهرستان در حاشیه روستای خسروجرد منتهی به جاده تهران-مشهد قرار دارد و هرساله میزبان هزاران زائر ایرانی و خارجی از جهان اسلام است.
 امسال نیز آستان مقدس معصوم زادگان خسروجرد با ۵ زائرسرا ،حسینیه و امکانات رفاهی آماده میزبانی از مسافران و زائران بارگاه منور رضوی می باشد.

در ایام تعطیلات نوروزی علاوه بر حضور خادم ثابت آستان مقدس، ۶۰ خادم افتخاری در شیفت شب ازاذان مغرب تا صبح، به زایران خدمت رسانی می کنند.

زیارتگاه امامزادگان خسروجرد؛ پناهگاه و مایه آرامش زائران ایرانی و خارجی
گفتنی است:بقعه متبرکه امامزادگان خسروجرد  بنا بر تابلو نصب شده در محل این بقعه متبرکه شامل: سید محمد بن یحیی(ع)، از نسل حضرت علی(ع)؛ سید حسین بن محمد(ع) و سید حسین بن زین العابدین از نسل حضرت امام سجاد(ع) و سید ابراهیم بن عبدالله از نسل نوادگان حضرت موسی بن جعفر(ع) هستند که به دلیل قرار گرفتن در سر راه زائران علی بن موسی الرضا(ع) تقریبا هر روزه پذیرای زائران زیادی از اقصی نقاط کشور و جهان اسلام است که به این محل برای زیارت و استراحت مراجعه می‌ کنند.

درباره اسامی و تعداد نفراتی که در زیر گنبد به خاک سپرده شده‌اند بحث‌های مختلفی وجود دارد، از جمله ابوالحسن بیهقی تحت عنوان ذکر ساداتی که در خسروجرد و غیر آن مدفونند نوشته است: در بیهق، سیدحسین بن محمدبن حسین بن زید شهید بعد از شهادت در خسروجرد دفن شد بعد از آن سیدابراهیم بن عبیدالله بن ابراهیم بن محمدبن امام موسی کاظم (ع) را در جوار آن سید شهید دفن کردند. بعد از سیدحسین بن علی بن محمدبن محمدبن یحیی بن ابوالحسین محمد بن احمد بن احمد بن محمد زباره بن عبدالله مفقود بن حسن مکفوت بن حسن افطس بن علی الاصغربن امام زین العابدین(ع)، در جوانی فرمان یافت در مزار خسروجرد در جوار ایشان دفن نمودند و بعد از آن در خانه پشن سیداجل عزالدین زیدبن فخرالدین ابوالقاسم علی بن ابویعلی زید… را در آنجا دفن کردند و بعد از آن خاک و روضه سید اجل عالم سعید العزیز بن هبه الله بن علی بن محمد بن محمد بن محمد بن یحیی فقیه بن ابوالحسین محمد بن احمد بن محمد زباره… و اقارب و اولاد ایشانند.

 

مربوطه به : آخرین عناویناجتماعیمیراث و گردشگریسیر و سفراخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :