کدخبر : 19393 |

یادواره شهدای اطلاعات استان های تهران و البرز


یادواره شهدای اطلاعات استان های تهران و البرز با حضور رزمندگان اطلاعات و عملیات یگان های سپاه در دوران دفاع مقدس و تنی چند از فرماندهان دوران دفاع مقدس یازدهمین یادواره شهدای اطلاعات در سالن اجلاس سران برگزار شد .

 به گزارش خبرنگاربقاع نیوز ،سردار یزدی از فرماندهان گردان های دوران دفاع مقدس با اشاره به ضرورت برگزاری این یادواره ها در جهت حفظ یاد و خاطره شهدا؛ از نیروهای اطلاعات به عنوان چشم فرماندهان یاد نمود .
وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ۳۳۰ شهید و ۳۷۰ جانباز وآزاده اطلاعات و عملیات یگان های استان های تهران و البرز برگزاری این یادواره ها را تلاشی در جهت بسط و گسترش روحیه شهادت طلبی عنوان کرد .
صابر خراسانی شاعر معاصر کشورمان نیز در این یادواره با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا ؛ با تچجه به تقارن این ایام بارحلت « ام البنین » از ادب و احترامش به حضرت « زینب » در بدو ورود به خانه حضرت علی ع و مقدم داشتن پرسش وی بعد از عاشورا از امام حسین ع سخن گفت .
وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با مقدس خواندن فضای جلسه و گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدا از شهدای اطلاعات به عنوان پیش قراولان شهدا نام برد .
سردار وحیدی ضمن ارزشمند خواندن اقدامات نیروهای اطلاعات خصوصا در عملیات های نظیر« خیبر» و « والفجر هشت » دشمن شناسی را ازمهم ترین خصوصیات های نیروهای اطلاعات برشمرد و از دشمن شناسی به عنوان یک ضرورت غیر قابل انکار نام برد.
وحیدی با اشاره به دشمنی های مشهود و پنهان دشمنان اسلام ؛ تلاش دشکنان را معطوف به بر چیدن راه و رسم جهاد از کشور با تغییر نگاه تکلیف محور به نتیجه محور قلمداد نمود .
وی انجام عملیات روانی دشمن بر علیه ما در خصوص ناکارآمد نشان دادن نظام و هیچ انگاری دست آوردها را دیگر شیوه ای قلمداد نمود گه دشمن آن را مد نظر دارد که متاسفانه برخی در داخل کشور با آنان همنوایی دارند . وحیدی با ارایه نمایی کلی از دست آوردهای انقلاب اسلامی در منطقه از مدافعان حرم به عنوان نسل جدید مدافعان و مبلغان اسلام و انقلاب اسلامی یاد کرد که شهدا را الگو خود قرار داده اند.
تجلیل از خانواده ۱۲ تن از شهدای مغقود اطلاعات عملیات یگان های استان های تهران و البرز ؛ رونمایی از کتاب های تراشه های ماه ؛ خاکستر و ققنوس ؛ رونمایی از تمبر یادواره شهدای اطلاعات و عملیات ؛ نمایش کلیپ و میان پرده های با موضوع فعالیت ها و تلاش های نیروهای اطلاعات عملیات که برگرفته از رخ دادهای دفاع مقدس بود از دیگر برنامه های این یادواره بود .
در پایان این یادواره یکی از رزمندگان فیلمساز نیز ضمن بیان خاطرات خود ضرورت خلق آثار سینمایی و مستند بر اساس وقایع هشت سال دفاع مقدس را مورد تاکید قرار داد.
بهشته سامعی

مربوطه به : معارفشهدادین و اندیشهاخبار ویژهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :